| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi raspunde la ghicitoarea asta?
Un cawboy vine in oras vine pe vineri sta 3 zile si se intoarce tot pe vineri.
Cum a reusit?

Răspuns Câştigător
| airflower a răspuns:

Pe cal il chema Vineri.

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Tipul avea un cal pe care il chema Vineri! Indiferent in ce zi ar fi venit sau plecat, calarea tot pe Vineri!

| pisoias a răspuns:

Pai daca avea un singur cal, cred si eu.cu Vineri a venit cu Vineri a plecat. Dacamai avea unu pleca cu marti dar asa.

| Bixx a răspuns:

Vineri este numele calului sau. cowboy-ul vine marti si pleaca vineri pe vineri:p.
fundita?

| annammaryya a răspuns:

Pai a plecat vineri si a ajuns miercuri si sta miercuri joi si vineri pleace?

| ELNuInvataMomentan a răspuns:

drumul e lung...

| Ea_3507 a răspuns:

Pai de unde vine?

Sta 3 zile in oras dupa care se intoarce de unde a venit, iar pe drum face 5 zile (daca vineri, sambata, duminica sta in oras, inseamna ca pleaca luni la drum si vineri se intoarce).

Am ghicit? laughing

| Ea_3507 a răspuns:

Cred ca @iulyka98 a dat raspunsul corect. laughing

| vladutz00 a răspuns:

Poi... daca cowboy-ul era martian se poate sa se fii dus si pe la el pe-acasa poate ca si-a uitat ceva lucruri si apoi a venit a facut inconjurul lumii de cateva oori cu nava si gata o dat timpul inapoi laughing sau era chuck noris xD

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era Chuck Norris.

| KasdfghjNY a răspuns:

Ghicitoarea e veche...