| BrancoveanuAlexandra a întrebat:

Cine stie niste bancuri calumea? Pentru cele mai tari dau funda!:

Răspuns Câştigător
| Shadow_8612 a răspuns:

Suna blonda la politie:
"Alo, mi-au spart masina, mi-au furat tot... volan si pedale si schimbat-orul de viteze, tot!"
Peste 5 minute, isi da cu palma peste frunte si suna iar la politie:
"Alo, va rog frumos sa ma scuzati, m-am urcat in spate!

O bloda se vopseste bruneta, si merge intr-un loc unde n-o cunoaste nimeni.Pe drum intalneste o stana de oi.
- Bade, daca-ti spun asa dintr-o privire cite oi ai in turma, imi dai o oaie?
- Da, fata tati.
Blonda se uita de jur imprejur si spune:
- 201
- Da fata tati, intelegerea-i intelegere, alegeti o oaie si a ta sa fie.
Zis si facut.Blonda vesela se urca in masina, cind sa plece ii bate ciobanul im geam:
- Fata tati, daca-ti spun ce culoare naturala are parul tau, imi dai cainele inapoi?

Trei barbati vorbeau intr-un bar despre sex.

Italianul:
-Saptamina trecuta, m-am culcat cu draga mea Lucia, a fost grozav. Am uns-o toata cu ulei de masline, am facut dragoste patimasa si la final ea a gemut pentru 5 minute.

Francezul:
-Saptamina trecuta, am facut amor cu iubita mea Amelie, a fost grozav. Am intins frisca peste tot trupul ei, am facut dragoste ca nebunii si la final ea a tipat pentru 15 minute.

Romanul:
-Ei bine, saptamana trecuta si eu am facut dragoste cu Maria mea. Am dat-o prin untura, am facut sex si apoi ea a urlat sase ceasuri.

Uimiti, italianul si francezul il intreaba:
-Ce naiba ai putut tu sa-i faci sotiei de-a tipat 6 ore?
-Mi-am sters mainile pe draperiile din sufragerie!

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cum am putea sa iesim din criza? Ar fi suficient daca:
- o zi chinezii n-ar manca,
- o zi rusii n-ar bea
- si o zi romanii ar munci. oh go on

| cerculetezburatoare a răspuns:

2 rromi (unul tata, unul fiul acestuia) veneau de la targ, de unde-i cumparase fiului sau, niste cizme...
Puradelul: -Ale cui e?
Taicasu: -Ale tele, mai!
Puradelul: -Ale cui e?
Taicasu: -Ale tele, mai!
Puradelul: Ale cuie si ma-nteapa! laughing

Scuzati-mi faza cu "ale" in loc de "are" si limbajul mai... dar asta-i bancul laughing

| SuperMagicSmile a răspuns:

Adauga in lista ta de mess id-ul infobotro7 si scrie banc. Iti va da el automat bancuri

| anaid a răspuns:

La farmacie vine o batrana de 80 de ani cu o reteta. Farmacistul o intreaba:
- Reteta este pentru dvs?
- Da.
-Stiti ca este o reteta de anticonceptionale? Acestea nu va fac nimic.
-Ba da, ma fac sa dorm linistita.
-Cum asa?
-Iau cate o pastila in fiecare dimineata, o pisez si o dizolv in paharul cu suc al nepoatei mele de 16 ani. Asa dorm eu linistita!

| GyeBaek a răspuns:

Pai uite unu misto-un profesor politist zice ca civilu trebuie amendat cand trece pe verde cu masina. un elev intreba' de ce'iar politistu raspunde"aici e poanta ba daca trece pe rosu nu a fost atent, dar la verde pandeste ca un criminal ca sa se faca verde, deci ascunde ceva de noi politisti, ca multi zic ca suntem prosti[clasa rade]iar politistu zice nu radeti ca asa e

| Shadow_8612 a răspuns:

Doamne Dumnezeule, ajuta-ma cu 1. 000. 000 de dolari, sa scap de faliment, sa imi refac afacerea... fa ceva Doamne...

-Doamne Dumnezeule, ajuta-ma cu 10 dolari, sa am ce da azi la copilasi si poate maine imi gasesc ceva de lucru, fa ceva Doamne...

Primul se duce la al doilea:

-Ma, ia de aici 10 dolari si lasa-l pe Dumnezeu sa se concentreze!"

Unu' care mergea prin desert echipat cu ochelari si labe de scafandru se intalneste cu un beduin pe o camila. Il intreaba:
- Nu va suparati, cat mai e pana la ocean?
- Pai, sa mai tot fie vreo 200 de kilometri...
La care omul rabufneste cu naduf:
- Sa va ia dracu cu plaja voastra cu tot

Doi prieteni se refugiaza din cauza ploii intr-un bar. Isi beau ei berile in liniste, in timp ce privesc pe geam. - E binevenita ploaia asta pentru pamant, spuse unul dintre ei. Totul va renaste acum din nou...
- Nu ma speria! spune celalalt. Tocmai ce mi-am inmormantat soacra..."

Intr-o noapte ploioasa, Sir o conduce pe Lady afara din castel. Deodata, un traznet o transforma pe Lady intr-o gramajoara de cenusa.
- John, zice Sir, adu un faras si condu-o pe doamna

Doi nebuni zugraveau tavanul unei case...
La un moment dat, unul ii zice celuilalt:
- Vezi, tine-te bine de bidinea ca eu iau scara!

- Dumnezeule, cat inseamna pentru tine un milion de ani?
- Doar o secunda!
- Dar un milon de dolari?
- Doar un cent!
- Pai, atunci, imi dai si mie un cent?
- Da, desigur! Asteapta o secunda!

Fat Frumos ii zice calului:
-Ba, calule, stai aici pe loc, eu urc in turn la Ileana Cosanzeana, da daca vine zmeul, sa sar drept pe tine si sa fugim.
Calul, ce sa zica, asta-i misia lui ingrata.
Fat Frumos urca, dupa un timp aud ciocanituri la usa. Fat Frumos se azvarle pe fereastra, Ileana se aranjeaza, deschide, cand colo, la usa, calul.
-Bai, spune-i lu Fat Frumos c-afara ploua, asa ca-l astept aici

Bula, spune-mi ce este H2SO4?
- Imi sta pe limba, doamna profesoara.
- Scuipa-l repede, ca-i acid sulfuric.

Alinuta vine plangand de la scoala si ii zice mamei sale:
-Mama, copiii mi-au spus ca am dintii mari!
-Lasa, nu-i baga in seama, lumea e rea...Si nu mai plange ca zgarii parchetul!

| axel007 a răspuns:

Barbatul: In sfarsit. Am asteptat asta atata timp.
Femeia: Vrei sa plec?
Barbatul: Ai inebunit? Nici sa nu te gindesti la asta.
Femeia: Ma iubesti?
Barbatul: Bineinteles! Tot timpul!
Femeia: M-ai inselat vreodata?
Barbatul: Doamne fereste! Bineinteles ca nu.
Femeia: O sa faci sex numai cu mine?
Barbatul: Sigur ca da. Cu orice ocazie.
Femeia: O sa ma lovesti vreodata?
Barbatul: Ai inebunit?
Femeia: Pot sa am incredere in tine?
Barbatul: Da!
Femeia: Iubitule! si acum citeste de jos in sus

| Criss001 a răspuns:

Uite sper ca sunt amuzante: Un tip, dupa ce este analizat de doctor, i se spune ca nu mai are mult de trait. Fara nici o speranta, il intreaba pe doctor
cat mai are de trait.
- 10, spune doctorul.
- Zece ce? intreaba pacientul. Zece ani, luni, zile?
- 9, 8, 7... continua doctorul. Profesoara:

- Cine se crede prost sa se ridice in picioare...la care un elev s-a ridicat

Profesoara:

-Mai, tu chiar esti prost?

Elevul:

-Nu, dar mi-a fost mila sa va las doar pe d-voastra in picioare.
« Incendiul
Un roman, un englez si un francez »
prost si nimeni

* * * * 146 voturi
Scris de danyw0w in Bancuri cu Alinuta

Prost si nimeni se duc la piscina…dintr-o data nimeni se ineaca.

-Ajutor ajutor! se ineaca

-Cine se ineaca? (spune salvamarul)

-Nimeni!

-Ma da tu esti prost!

-Da ma cunosti? Au fost odata 5 oameni care se numeau: CINEVA, ORICINE, NIMENI, TOTI si ALTUL.
Intr-o zi cei 5 au fost confruntati cu o problema deosebit de importanta si de aceea s-au hotarat sa fie facuta de TOTI. Insa, cum TOTI era sigur ca CINEVA o va face, iar CINEVA se baza pe NIMENI, in final NIMENI nu a facut-o deoarece era evident ca ORICINE ar fi fost in stare sa o faca. Atunci CINEVA s-a suparat foarte tare caci era o treaba pentru TOTI. Insa TOTI i-a sugerat lui CINEVA sa-l oblige pe ALTUL sa faca ceea ce NIMENI nu a fost dispus sa faca, desi ORICINE ar fi putut.
Concluzia: Treaba trebuie facuta intotdeauna de ALTUL! 2 bufnite pe o creanga.Prima zice:
-Buhuhu!
a doua:
-Buhuhu pa mata...ca m-ai speriat! Dragul meu, stii ce citesc in ochii tai?
- Ce iubito?
- Ca vrei sa te casatoresti cu mine.
- ANALFABETO!
ma cornele noi taiem bomba asta, da dca explodeste? nu-i bai, mai avem una! sper ca te-am ajutat si sper ca ti-au placut bancurilewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iote iawinking aci bancuri:
O pereche intra in cabinetul terapeutului.
Terapeutul: - Ce pot face pentru dvs?
Barbatul: - Dorim sa ne priviti in timp ce facem sex? Terapeutul se uita uimit la ei dar aproba. Cand perechea a fost gata, terapeutul face remarca:
- Imi pare rau, dar nu am vazut nimic deosebit la dvs. Si cere onorariul de 80 E pentru sedinta. In urmatoarele saptamani se repeta povestea: de doua ori pe saptamana vine perechea, fac sex, platesc 80 E. Peste cateve saptamani intreba terapeutul:
- Ma scuzati de intrebare, dar ce incercati dvs. sa descoperiti?
Barbatul: - nimic! Dar ea este casatorita, la ea nu putem. Eu sunt casatorit, nici la mine nu putem. In Holliday Inn vor 150 E pentru o zi, in Radisson 360 E, pe cand daca venim aici, avem un alibi, costa numai 80 E si mai primim de la asigurari 67E inapoi.

Un barbat merge la psihiatru:
- Doctore, sotia mea e infidela. In fiecare seara merge la barul pescarilor si agata barbati. Chiar mai rau, se culca cu oricine o intreaba! Inebunesc! Ce crezi ca ar trebui sa fac? Doctorul raspunde:
- Relaxeaza-te, respira adanc si incearca sa te calmezi. Acum spune-mi, unde mai precis e barul acesta?

Parintii lui Ionel doresc sa faca sex dar nu stiu ce sa se faca cu copilul.
Barbatului însa, îi vine o idee:
- Ionica, iesi putin pe balcon si povesteste-ne frumos ce se
întîmpla pe-afara.
lonica iese pe balcon si povesteste:
- Nea Ion de la parter si-a dus cîinele într-o tufa sa faca pipi…
Un politai cauta ceva… Tanti Paraschiva tocmai a plecat cu prietenul ei…
Parintii lui Vasilica si-o pun…
- De unde-o mai stii si pe asta? îl întreaba tatal, din camera.
- Sta si el singur pe balcon, ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hipopotam si un elefant au facut accident. O furnica merge grabita si alta o intreaba :
-Unde te duci asa grabita, soro?
-nu ai auzit de accident? ma duc sa donez sange

| Mihaitzu1997 a răspuns:

1)Mama lui bula ii da bani sa cumpere mancare si ii spune: -Bula cand vezi un caine ii spui mars,cand vezi un preot ii spui bunaziua,cand vezi o biserica iti faci cruce,cand vezi o groapa on ocolesti si apesi pe buton sa apara vanzatorul. Bula vede pe drum un caine si ii spune bunaziua, vede un preot ii spune mars, vede o biserica o ocoleste, vede o groapa isi face cruce si apasa pe vanzator sa apara butonul.laughing 2)Tatal la un copil merge la scoala si intreaba un prof de ce o murit un copil. Propfu ii spune co murit co citit azi la scoala. -Ba da eu nu v-am spus de atatea ori ca cititul dauneaza grav sanatati?laughing

| corleone91c a răspuns:

Banc:o blonda merge la doctor cu urchile rosii de numa... ce ati patit dominsoara.

. pai sa vedetii calcam haine si imi suna tel si am pus din greseala calcatoru la ureche/pai si celalta/bou draq a mai sunat o datalaughinglaughinglaughing

| corleone91c a răspuns:

Un roman si un ungur in tren...la care ungur.bai romane ce scrie acolo R:nu scoate capul pe geam pericol de moarte. U:si mai jos.R:tot asa da in englezza U:pai in ungureste dc nu scrie? R:ca voi aveti voie bai.