| terry11 a întrebat:

Salutare!
As putea merge intr-un city break de o zi la Roma? Sa plec dimineata si sa ma intorc seara?
Am tot cautat pe internet dar nu am gasit nimic. Cel mai apropiat aeroport de mine este cel din Otopeni.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai Wizz Air. Aterizează in Roma la 8:30 și plecă spre București la 21.00

Teoretic ai lejer 9 ore de Roma.

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Vezi pe net cum este experienta altora, de obicei oamenii astia ofera toate detaliile, chiar si pe cele inutile. :))

https://www.youtube.com/results?search_query=city+break+roma

| johnnny123 a răspuns:

Păi ce mai trebuie să cauți pe internet în afară de bilete de avion?

| terry11 explică (pentru johnnny123):

Am cautat dar nu stiu care este intervalul orar al zborurilor sau cum il gasesc. Iti dai seama as prefera sa am macar 6-7 ore de plimbare dar nu stiu cum sa vad orele de plecare.

| suntserios a răspuns (pentru terry11):

Ai Wizz Air. Aterizează in Roma la 8:30 și plecă spre București la 21.00

Teoretic ai lejer 9 ore de Roma.

| KovacsB a răspuns:

O zi este prea putin.
Nu ai timp de nimic.

| terry11 explică (pentru KovacsB):

Inteleg dar caut neaparat o zi din motive personale

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Intr-o zi nu ai timp sa vezi nimic, sunt multe obiective turistice. Iti poti lua o cazare de o noapte sau doua.

| terry11 explică (pentru Animeforlifee9921):

Din motive personale nu as putea sa stau peste noapte din cauza ca nu o sa merg singur, dar mersi oricum

| GamiOHannis a răspuns:

Sper să ieși cu bine după ce petreci o zi la Roma, că nu se știe niciodată ce o să-ți se întâmple. O Țîgancă care încearcă să-ți fure pormoneul fără să-și dă seama că ești Român din majoritatea stațiilor de metro și/ori la Termini și, in general, evită orice străin pe care vezi în jur. Sfat personal de către barosanul tău de președinte.

| suntserios a răspuns (pentru GamiOHannis):

Zici cave vestul sălbatic Roma, haha

| terry11 explică (pentru GamiOHannis):

Mersi dar am mai fost de ceva ori, nu singur dar stiu cate ceva