| andreeaada198 a întrebat:

1. Ce consideri ca inseamna violenta?
2. Care ar fi principalele acte de violenta in scoala?
3. Care sunt cauzele violentei in scoala?
4. Cunosti cazuri de violenta la tine in scoala?
5. Care ar fi solutia pentru combaterea violentei?
6. Se iau masuri cu privire la aceasta la tine in scoala? Care ar fi acestea?
7. Cine ar trebui sa ia masuri cu privire la combaterea violentei?
8. Ce consideri ca ar trebui sa faca elevii in acest sens?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| (0$t!n@ a răspuns:

1.Violenta este un act prin care nu te alegi cu nimic bun decat vanatai, lovituri sau poate chiar amende.

2.Bataile si agresarile uneori care provin de la anturaj.

3.Anturajul si colectivul(ex. daca nul bati pe ala esti un papa lapte)

4. DA. S-au batut si au ajuns la spital datorita anturajului si provocarilor, incurajarilor sa se bata.

5.nu cred ca s-ar putea oprii aceasta violenta vreodata. dar sa speram...

6. da, scaderea mediilor la purare si chiar exmatricularea

7.toata lumea incepand de la parinti pana la parlamentari

8.sa nu-si mai provoace prieteni si colegii la bataie si nici ei sa nu o mai faca