| Ancuţţa_Lauura_1994 a întrebat:

Aș vrea și eu niște statusuri cu diacritice happy! Vă rog frumos. dacă mă puteți ajutaaa puppy dog eyes!

5 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

1. Nu da explicaţii. Prietenii tăi nu au nevoie iar duşmanii nu te vor crede!
2. Un prieten adevărat e greu de gasit, mai greu de lăsat să plece şi imposibil de uitat!
3. Nu uita : ţine la prietenii pe care îi ai căci acum nu îţi dai seama că atunci când vor pleca, vei regreta ca nu ai ţinut la ei!
4. Fă pasul cu persoana iubită cât mai ai timp, căci când va pleca, vei regreta enorm!
5. Nu arunca nici o vorbă în vânt, ţine la fiecare cuvânt!
6. Am în jurul meu numai îngeri! Eu îi numesc pur şi simplu : prieteni!
7. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
8. Fereşte-te deopotrivă de prietenia duşmanului şi de duşmănia prietenului.
9. Niciodată nu pune la suflet lucrurile spuse la întâmplare! Inima persoanei contează!
10.Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
E vară, e seară iară, supărată sub cer îmi aprind o țigară. Mă retrag pe scară că începe să plouă și mă gândesc la noi 8 ore din 9.

Și vreau să-mi ia și mie tata o căsuță la periferie, să-mi strâng toți prietenii să facem gălăgie.

Ne potrivim perfect ca două mănuși. Ca să moară fetilii.

Și ne certăm, și ne certăm ca doi nebuni, dar te sărut și ne împăcăm și tu mă cerți, tu mă cerți pentru că-ți place să mă ierți.

Știu că vrei să mă oftici, când îți pui avatar cu diferite păsărici.

Asta-i pentru mine, asta-i pentru ai mei. N-am să le zic numele că se știu ei.

Să spunem că nu a fost nimic, că am plecat așa, doar să te oftic.

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima.

Au fost și ceva certuri, ne-am băgat și ****-n gură, și a doua zi împărțeam aceași pungă de semințe pe bordură.

Mai torn un pahar și promit, că de-acum n-o să mai profit.

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare.

Ce cur rotund, ce gură. Cum ziceți voi vagabonții: ''e bună, bună''.

E bună, e frumoasă, părinții ei n-ar mai trebui s-o lase să iasă din casă.

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă.

E brunetă, e totală, e sexy, e senzuală.

Să-mi încălzești sufletu' de gheață, să împart cu tine și cafeaua de dimineață.

Nu e înger, n-are aripi. E doar actoru' principal din lumea mea cu patimi.

Și țin la tine ca la ochii mei din cap și te iubesc mai mult decât pe mine, și dacă tu pe lume n-ai fi existat să iubesc n-aș fi avut pe cine.

Nu o ai nici tu, nu o au nici alții, e genu' de fată ce nu se bagă în relații.

Hai trage-mă în piept și ține-mă-n plămâni, să fiu la tine-n cap încă două săptămâni.

Și ști și tu foarte bine ce te-așteaptă acasă. O puștoaică brunetă, blândă și periculos de geloasă.

Grupul fetelor fără obligații salută fraierele care înca mai încearcă să înțeleagă bărbații.

Dacă Albă ca zăpada apare pe-aici, tu să-i spui că sunt la bere cu cei 7 pitici.

E exact ca mine, iar asta face ca totul să meargă bine.

Ca la 14 ani, fără alcool și fără bani.

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță.

Eu te provoc să luăm foc. Să ne simțim ca-n rai chiar dacă-i dracu' la mijloc.

Băieții povesteau ca-ntre golani :''Să vezi ce-i fac lu' asta peste 2-3 ani''.

Ea e criminală, cu toții o știți. E cea mai indicată dintre fetele cuminți.

Priveai în ochii ei frumoși de fată rea, erai doar un copil ce nu înțelegea.

Ca să mă impresionezi te dai și bătăuș, ai bătut covoare și eventual ursuleți de pluș.

Binele meu e plecat în vacanță la mare, și în clipa asta și-o trage cu oricare.

El mă ascultă când în sufletul meu plouă, și chiar de-l supăr uneori nu-și dorește o tipă nouă.

Dacă vreodată măta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei.

La bine și la rău mă susține, e bine să ai pe cineva lângă tine.

Te înșeli în privința mea, mai mult decât te-nșală femeia ta.

Ne certăm dar apoi ne împăcăm, îți greșesc și mă ierți, te sărut și-apoi uităm.

Era o copilă cândva. Acum gândește altfel puștoaica.

Acum nu mai e cum era. Acum e puternică, știe ce vrea.

Sunt pătimașă și toți băieții să mă aibe-ar vrea, dar nu au șansă căci eu mereu voi fi numai a ta.

Se întâmplă câteodată, fumând țigarea la fereastră, de mână un băiat și-o fată, îmi amintesc iubirea noastră.

Toată noaptea n-am dormit, cu nebunu m-am iubit.

Sunt amintirile mele. 0 regrete, numai belele.
1. ♥Nu mai suntem noi. Nu mai suntem doi. Nu mai suntem copiii ce treceau peste nenumarate ploi happy. 2. Da, mi-e dor de el, dar niciodată nu o să recunosc! 3. Ea te iubea sincer şi ar fi făcut orice ca să-ţi fie bine eşti un prost că n-ai apreciat ce aveai lângă tine! 4.Cand iti va fi dor de mine`. Amiteste-ti un singur lucru : M-ai lasat sa plec. 5.Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne! 6.Cand ai plecat, ai ars totu` in urma tasad. nici nu te`ai uitat la cum sa frant inima mea sad 7.Degeaba razi cu ochii plini de lacrimi cand ultima speranta din inima s-a stins... 8. ™.Si ma pis pe toate amintirile frumoase. Ca oricum acele amintiri erau doar momente false.9.Te rog, lasa`ma in pace, da`mi drumu pleaca odata.stiu ca nu vrei sa fii aici, si nici n`ai sa vrei vreodata! 10. N`ai sa te schimbi, degeaba timpu trece, ai fost si ai ramas un suflet rece! sad 11.Iar m`ai lasat singura.mai bine plec
http://pedanny.blogspot.ro/2012/02/schimb-de-voturi.html
*-*

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| BreeTPU a răspuns:

Hm, cele mai frumoase si scrise corect gramatical aici http://www.bree.ro/statusuri.php

| Gabrielaa90 a răspuns:

~ Inevitabil, clipa m-a ajuns.Pentru o secundă, toţi ochii s-au oprit din plâns!
~Inima vede tot! Iarta ce poate...
~Intr`o buna zi am sa-ti lipsesc.Iti promit!`
~Auzii papusaa? Te suport cat te suport da` si cand te dau dracu` te dau din toata inima!`.
~Sii totusi am ambitia mea.`daca voi cadea ma voi ridica!
~Uraste`ma! Ca de iubit n`ai fost in stare.
~Idei pesimiste, sfaturi camuflate, dacă îi priveşti de-aproape, le vezi feţele trucate.
~De ce sa plâng pentru ceva ce toate îsi doresc? Când pot sa râd ca a fost doar al meu!
~Căţi oare mai ştiţi ce înseamnă să iubeşti.Să ai fluturi în stomac şi să simţi că te topeşti.
~Ai nevoie de dovezi ca să crezi. Ai nevoie de iubire ca să ştii ce îţi doreşti.
~Şi odată cu timpul... Sper să rămânem la fel şi dacă trecem prin noroi, ne oprim să ne jucăm în el...
~Femeia nu te iartă, mai tare te apasă, când ţi-e lumea mai dragă pleacă şi te lasă.
~Lipsa durerii doare mai tare decât efectul ei.
~Vărs o lacrimă că nu e uşor :"Unde-i copilăria mea frate, că mi-e dor?"
~Orice-ar face acum, nu mai are rost, esti doar un fost pe care chiar daca-l iubesc, ma prefac ca nu-l cunosc.
~Ca ei nu te cunosc, urmaresc doar interese, cand ti-ai ales prietenii, ar fi trebuit sa-ti pese!
~ Adaugam la tot un strop de gelozie.Si ne certam prea des, din cea mai mica prostie
~Ai vrea să te întorci acolo dar nu poți, ți-ai dat seama că și el e la fel ca toți.
~Că era frumos și credeam că va fi întotdeauna, dar nu știam că el mai strângea și alteia mâna.
~Acceptă ca din tine numai bine o să se nască, fiecare trebuie să înveţe să zâmbească.
~Odată-n viaţa ta renunţă la orgoliu şi nu-mi vorbi urât, căci eu te port în inimă şi-n gând.
~Şi propun să ciocnim un pahar de băutură, pentru toţi cei ce m-au pierdut, să-i *** în gură
~Viaţa nu e light ca ţigările Kent, dar îţi rupe capu' când o tragi în piept.
~Atunci caut-o, să renunţi ar fi păcat. Lasă sticla și nu plânge, fii bărbat!
~Sper sa-ti dai seama ce fel de persoana esti.Si ca nici macar nu stii prietenii sa-i pretuiesti.
~Promise poveşti au rămas trecute pe liste. Ea ştia să râdă chiar şi în clipele triste.
~După ce pleca lăsa în urma ei mereu inimi ucise. Zâmbea ştiind că va iubi poate în basme şi vise.
~Şi râd şi plâng şi strâng din dinţi. Iar dacă spui că n-o iubeşti atunci tu minţi!
~Pentru ea a fost un joc, a dat ultima cu zaru', ai câştigat mult timp să bei, deci goleşte paharu'!
~Putem să ne batem, să facem...revoluţie! Să ne luăm inima în dinţi e unica soluţie.
~Daţi-mi un bilet spre nicăieri şi către tot. Şi daţi-mi doar de dus. Nu ştiu când mă mai întorc.
~Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece, când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege
~Nu o numii curvăăă! Cândva o strigaii ''iubiiita''!
~Sii acum haii să ne salutăm toţi foşti care ne-au pierdut ca proştii.

| Lav999 a răspuns:

Poti sa te inspiri si de aici:
Http://www.statusuri.ws/statusuri-de-dragoste-3/
http://www.statusuri-mess.com/......mestecate/
http://www.lovesite.ro/......ezamagiri/
http://ymstatus.com/
http://www.mariusilie.net/statusuri_messenger
http://status-mess.blogspot.com/
http://www.statusuri.ws/statusuri-messenger-noi/
1.Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi, in loc de sfaturi auzeam "Treaba ta ce faci"!

2.@. Azi?:*.E ca si cum n.a fost niciodata;]. Si DA! ea inca`l iubesteee."

3. Cand te indreptai in intuneric ea te-a tras catre lumina

4. Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee.` :-X

5. Nu are rost `. ma uuit, privesc sh zic `. Daa, a fost.

6. O să ma vezi peste ani zămbind. Pentru că asta sunt eu, mă bucur de clipă. M-am bucurat că te-am iubit si mă bucur că nu te mai iubesc

6. Dacă am iubit vreo data. Am iubit doar cand am stiut pe cine, Dacă am iubit, am stiut cand trebuie. Păcat, Nu ti-ai dat seama că te-am iubit când a trebuie!

7. Zambeste, si arata-le ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!

8. Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând.Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

9. Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

10. Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

11. Mi-e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi-e dor sa numar secundele un pic cate un pic

12. Am vrut sa aflu ce-i iubirea, am cautat in dictionar si am gasit numai cuvinte complicate... am cautat in inima mea si te-am gasit pe tine...

13. Subsemnata, eu adica, declar ca din accidentul de ciocnire pe care l-am avut cand te-am cunoscut m-am ales cu inima franta, m-am indragostit total si iremediabil de tine. Te iubesc.

14. Parcă toamna mi-a mai furat ceva. Zâmbetul de a te avea. şi de a avea tot ce aveam cândva.

15. Am învăţat, că dacă cineva nu te iubeşte cum ai vrea tu.nu înseamnă că nu te iubeste din tot sufletul.

16.Că l-ai iubit, da, adevărat, e păcat? ok, i-ai demonstrat că ți la el, și ce-a pierdut când a plecat...

17. Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

18. Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă.

19. Opreste-te o clipă si caută in tine. Inauntru e un copil ce intreabă de mine.

20. Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...

21. Știi mă? Știi? Că lângă tine ar fi, chiar dacă nori în viața ta ar veni. :]

22. Da, e cu ea. și? Nu mă mai doare. e mai bine așa... sper să le fie bine în continuare

23. E greu mă. Totul in jurul meu imi trezeste amintiri.,=.

24. E micuta dar ii dulce iar cand te uiti la ea gandu' iti fugee`

25. Si n' am de gand, sa te mai las curand Si totusi ma crezi pe cuvant chiar daca o iei razand.

26. E, lumea care iti vorbeste frumos Si-n fata si-n spate, da' vorbele-s pe dos E, cate-o emisiune cu promisiuni, Aceiasi vrajeala e de luni pana luni Azi, e Romania e tot aia de ieri Degeaba au murit si studenti si mineri...

27. Caracteru’ omenesc te lasa des fara cuvinte…

28. De ce tot ce e frumos trece mult prea repede De ce nu pot avea pe fata numai zambete De ce viata nu e asa limpede Atatea cuvinte, atatea sperante aruncate in zadar De ce viata e ca o balanta, dulce sh amar

29. Din fericire, lucrurile frumoase sunt intrerupte.=) Reluate apoi, ca să te poti bucura de ele.Din nou. si din nou.

30. Creativitatea nu sta in pensulă sau in stilou. Creativitatea stă in tot ce e trait de-alungul vieti de cineva. Experiente care se adună si rezultă la asta.

sau

Peste douăzeci de ani vei fi dezamăgit din cauza lucrurilor pe care nu le-ai făcut, nu din cauza celor pe care le-ai făcut.

Și dacă frumusețea vine din interior, de ce prima dată te uiți la felul în care arată?

Prin câte am trecut am învăţat că puţine persoane te iubesc cu adevărat.

Şi toate visele se fac bucăţi când ai multiple personalităţi, când nu mai ştii deloc de capul tău, când nu distingi binele de rău.

Zici că nu e nimic important, dar dacă nu ar fi, nu te-ai mai gândi la EL.

Nu te urăsc pentru că ai plecat. Te urăsc pentru că ai plecat şi ai spus că nu vei face asta niciodată.

Nu contează că eşti femeie sau bărbat, la fel de rău doare cănd eşti inşelat

Ce rost are să mă țin eu de promisiuni dacă ceilalți uită de ale lor?

Atunci când mă dor gesturile tale, eu te fac să te doară atitudinea mea.

Şi dacă o mai iubeşti spune-i, caut-o. Acum sau niciodata!

Să-ţi investeşti încrederea fără s-aştepţi dobândă, fără să stai la pândă că-i poţi pierde într-o secundă.

Acum e singură, nu ştie încotro se îndreaptă, dar ştie sigur că viaţa asta nu-i dreaptă.

Te aruncă în braţele altuia că e ocupat, şi apoi te face tarfa că l-ai înşelat!

Ştiu că totul e bine, da se poate şi mai bine, o să lupt mereu pentru tot ce îmi aparţine

Aruncă şi tu puţin pământ când o fi să mor şi prefă-te măcar că o să-ţi fie dor.

sau

1 ) Ãsta e drumul pe care l-am ales în viata si n-o sã las pe nimeni sã îmi stea în fatsã! N-am nevoie de sfaturi sau de pãrerea ta, trãiesc cum vreau, fac ce-mi place. E viata mea!

2) Ating cote maxime in mod periculos.Totul in jur e mult prea dubios. Spui ca am tinte prea mari. Ce gresesc? ti-am spus si mai repet ca tot ce-mi doresc o sa reusesc!

3) Daca saruturile sunt valuri. Iti voi da o mare! Daca imbratisarile sunt raze Iti voi da un soare! Daca iubirea ta e o stea Iti voi darui toata galaxia! Pentru EL!

4)Letter starts with ''A B C '', Number starts with ''123'' Music starts with ''Do-Re-Mi '' but LOVE start with '' YOU and ME ''

5) FriEND, BoyfriEND, BestfriEND --> everything has an END except --> FamILY and it has I LOVE YOU

6) Russian Roulette is not the same without a gun! And baby when it's love, if it's not rough it isn't fun!

7)Fotografiez sclipiri de pleoape.
Creez album pictat de noapte. Imi dai sperante ca va fi bine. Imi dai sperante ca te am pe tine.

8)Sa te joci cu sentimentele cuiva, nu-i o gluma. E ca la fotbal, ocaziile se razbuna!

9) Sa stii ca de acum sunt schimbata happy! Poate candva o sa spui : " Tu nu ai fost asa niciodata! winking".

10)•Hai zâmbeste, vreau sa te vad fericit. Vreau sa stiu ca esti constient cât esti de iubit. Ca nu vreau sa te mai vad suparat, nici abatut. Sa te gândesti iar si iar la tot ce a trecut. :-x

11) Numeste`o ''fosta mea'', caci ea nu mai este cu tine,
Numeste`o ''Tarfa'' pentru ca buzele ei acum saruta pe altcineva, dar nu uita ca ai iubito, ca odata a fost ''Iubita ta''

12)To live without my music, would be impossible to do. In this world of troubles, my music pulls me through!

13) I don`t have time to HATE people who HATES me cuz` i`m too busy LOVING people who LOVES me.

14)I`m not fat. My stomach is 3D ^__^

15)Stii care-i problema ta?
Te agati de trecutul care nu mai exista, distrugand viitorul care ar putea naste!

16) Când te-am cunoscut ti-am spus : "Buna, îmi pare bine de cunostinta".
De fapt voiam sa zic : "Te-am gasit"

17) Când te-am cunoscut ti-am spus : "Buna, îmi pare bine de cunostinta".
De fapt voiam sa zic : "Te-am gasit"

18)Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala.

19)Esti un inger in visele mele, stapanesti inima mea. Esti un inger venit dintre stele, jumatatea ce`mi lipsea!

20 )Stiti voi sentimentu` de prietenie... O siguranta, un refugiu pe VESNICIE

21)Cand totul ti se pare greu si lumea te vorbeste, Te rog, asculta sfatul meu: zambeste si iubeste!

22)Mi-am imaginat o lume fara Tine... noroc ca a doua zi era dimineata

23)Cand valul vietii te va lovi necrutator...Fi stanca neclintita ca valu-i trecator

24)Un om a spus candva o vorba mare, iarta-ti dusmanii pentru ca o sa-i enervezi mai tare!

25) Iubitule eu te iubesc pe tine dar prietenul tau e super!

26)N-are sens sa-ti fie frica.Nu dureaza mai mult de o clipa.Si-o sa treaca asa cum trec toate. O sa vina alta zi dupa noapte.

27)Tu nu ma cunosti si nu e provizoriu... Lumea mea se-nvarte intre vise, iluzii si orgoliu.

28)Ochii mei de nu mai vor să te privească. E vina ta că i`ai făcut să te urască!

29) Mai ştii? Îţi plăcea să o vezi râzând. Ea tot cu zâmbetul a rămas, tu tot cu ea în gând.

30 )Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste. Cand destinuti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste!

31)Este atât de schimbată! Exact cum ai zis tu că nu o să fie vreodată

32)Un singur lucru bun am invatat de la tinebatting eyelashes. sa-i dau dracu pe toti daca mie imi e bine!

33)you're perfect, yes it's true. but without ME. you're only You. sad

34)Poate o altă ea îţi va părea mai minunată. Simplă. Dar totuşi COMPLICATĂ!

35)Orice s-ar intâmpla, el pe tine te iubeşte, tu eşti fetiţa lui şi fără tine ' nebuneşte!

36)Decat sa le dau satisfactie celor ce vor sa ma vada cazand, mai bine ma daram singura si-o sa cad razand!

37)Sa nu te cobori la nivelul meu, ca s-ar putea sa-ti placa;]

38)Vezi tu, eu pentru ei sunt doar un oarecare, Da' pentru tine eram cer, pamant, luna si soare. big grin

39)Fiecare are povestea lui. Dar a mea e un pic mai specială.

40)Și dacă am să plec acum... Ce dacă? Și dacă n-am să mai revin nicicând... Ce-ți pasă?:-J

41)Persoana care te face să te simţi bine poate fi tocmai aceea care ar fi in stare sa te faca sa te simti mai rau.

42)Traieste pentru cine te iubeste, infrunta-i pe cei care te provoaca si ignora-i pe cei care nu te baga in seama...

43)Petrece-ti timpul cu cei care iti demonstreaza ca si ei vor sa si-l petreaca cu tine...

45)L-am iubit dar el a vrut`o pe alta Mi-a spus: "Ceva scartaie" aha patuuu! winking Incearca sa zambesti urmeaza sfatu': "Fi fericit toate trec. da'le dreacu"

46)Ca de obicei tot ce este frumos trece repede.Cartea este plina dar cuprinsul este gol. Fata imi zambeste dar lacrimile dor

47)Din tot ce-a fost intre noi nimic nu regret sh parca nici acum nu’mi vine sa cred ca nu te mai vreau.

48)Uită'te la noi Şi dacă vei comenta ceva.Scz! Fetiţa mea. Dar ştii ceva? Te cam roade invidia

49) Daca ai impresia ca totul va dura la nesfarsit, bun venit in realitatea cruda GANDESTI GRESIT

50)Baietii au ceva al lor, fenomenal, dar intotdeauna fetele au rolul principal!

Le am in Pc, salvate. Sper ca sunt destule.

Fundita te log mumos.