| Loveisinthevodka a întrebat:

Heii! Îmi puteţi da câteva statusuri? Preferabil scrise cu diacritice, dacă sunt fără, nu este nicio problemă.
Aştept cât mai multe răspunsuri şi dau fundă :*!

Răspuns Câştigător
| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Nu-i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

Închid uşa, sting lumina, trag oblonul şi încui. Magazinul meu de vise nu mai vinde nimănui!

Vrei să mă schimbi? Schimbă-te tu primul. Tu ești doar personajul. Eu fac filmul!

Aud vorbe parșive despre mine. Și continua bârfa! Dar când ajunge la mine bârfa. Își cere scuze târfa!

Scuză-mă dacă sunt prea insistentă dar TU ești un drog și EU sunt dependentă!

O fetiță de 5 anișori și-a întrebat fratele mai mare: "ce e iubirea?" El i-a răspuns: "Iubirea e atunci când tu îmi furi ciocolata din ghiozdan în fiecare zi și totuși. o țin în același loc mereu.

Fac ce vreau nu-i treaba ta, nu-mi da sfaturi, nu te băga. Nu vreau prieteni falși: AM DEJA!

Pe mine nu mă așteaptă nimeni, nicăieri, niciodată!

Ce-ai mami? Mie poți să-mi spui. Promit că ce-o să-mi spui n-o să uit. Și n-o să uit nici după primul cui. Când vom fi fiecare în filmul lui.

Nu te ascunde după masca ce nu o poți purta. Nu-ți mai distruge tenul prin a te înlăcrima. Tu copile alungă dragostea, și dă drumul viselor ce le aveai cândva.

| Loveisinthevodka explică (pentru xChocolateRoxiiixD):

Mulţumesc, mi-au fost de ajutor :*

2 răspunsuri:
| 00AName00 a răspuns:

Cel mai trist lucru în lume, este acela, că uneori sufletul ţi-l ia tocmai acela care nu are nevoie de el

Niciodata sa nu ignori o persoana care te iubeste. careia îi pasa si careia îi e dor de tine. Pentru ca într-o zi ai sa realizezi ca ai pierdut luna în timp ce numarai stelele

E o poveste fara nume si fara autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor

Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •

Ea: Spune’mi ceva frumos!
El: Tu!
Ea: Ceva mai frumos?
El: Noi.
Ea: Exista altceva mai frumos?
El: Pentru totdeauna

Când cineva te iubeste nu trebuie sa ti-o spuna; poti sa îti dai seama dupa felul în care te trateaza

Ramânem prieteni daca vrei, daca pot, daca poti, împreuna o sa ajungem sa fim prieteni peste toti

Realitatea bate si platoul de filmare…viata e frumoasa fara efecte speciale!

Sunt momente in viata cand realizezi ca trebuie sa treci peste ce a fost si sa apreciezi ce ai acum, in prezent!

Pentru mine nu conteaza ce ai in portofel, ci cum gandesti si cum iubesti

Incepe sa mi se faca dor, de cum eram când eram copil atunci credeam ca pot sa zbor

Sentimentele mele nu sunt false. Si stiu ca multi si-ar dori sa fie in locul tau acum. Ca multi mi-ar aduce si luna de pe cer. Doar pentru putin din inima ce deja tie ti-o ofer

Si astept sa te întorci tu la mine, vreau sa vad daca lasi orgoliul de barbat din tine

Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu

Esti sanatos? Vesel? Bine dispus? Stai linistit! Toate astea o sa treaca

Am intrebari de pus, raspunsuri de dat, ganduri de ascuns, oameni de uitat

Am gresit ca nu te-am cunoscut de la inceput, dar n-am gresit atunci cand ti-am spus ca te iubesc

Eu iubesc doar lucruri fine: trandafirii si pe tine. Trandafirii dimineata, iar pe tine toata viata

Daca ma urasti, trage cu arcul in mine. Dar sa ai grija sa nu ma nimeresti in inima, pentru ca acolo te afli tu