| anonim_4396 a întrebat:

Absentele motivate cu fisa completata de parinti sunt separat de absentele cu scutire medicala?
De exemplu eu am 30 de absentele( jumătate din ele motivate cu scutire medicala) și am înțeles ca maximul este de 40, acele 40 de absente se pun doar cele care sunt motivate cu fisa completata de parinti? Și cele cu scutire medicala sunt separat? Va rog răspuns rapiddd

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Legea spune clar: la fiecare 20 de absente se scade 1 punct la purtare!
Scutirile medicale sau de la parinti pot motiva absentele, doar atat cat ai pentru anumite zile, restul raman nemotivate si la fiecare 20 de absente nemotivate, ti se scade 1 punct la purtare.

| sierra1 a răspuns:

"cele care sunt motivate cu fisa completata de parinti? Și cele cu scutire medicala sunt separat? ..Va rog răspuns rapiddd"

rapid: NU

| dullcat a răspuns:

Buna.Din moment ce intrebi asa rezulta ca mai intentionezi sa aduni absente. Sfatul meu e sa faci un efort pentru a merge la ore, nu sa-ti calculezi numarul maxim de absente posibile.