| anonim_4396 a întrebat:

Acum 4 luni m-am despartit de iubitul meu fiindca el era gagicar,mereu flirta cu prietenele mele, facea glume indecente iar eu fiind geloasa nu am mai suportat si m-am despartit de el.Toata vacanta nu l-am vazut si nici nu mi-a fost dor de el.Insa acum,mi-e atat de dor,as face orice sa-l fac sa-mi simta dragostea din nou, adevarul ca nici eu nu ma comportam frumos cu el dar chiar am tinut unul la altul.Ce sfaturi imi dati ca sa trec peste el? Sau credeti ca ar trebui sa ne impacam?(are alta iubita acum)

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Sunt de acord cu raisa1993maria. Daca mai simtea ceva, te cauta si dupa 4 luni sa apari iar in viata lui si sa ii spui ce? ca vrei sa se desparte de iubita actuala pentru tine? Asta chiar e urat.
Incearca sa iti ocupi timpul cu activitati. Iesi in parc cu prietenii, la un suc, la un film, incearca sa cunosti persoane noi, poate si baieti de ce nu?

5 răspunsuri:
| raisa1993maria a răspuns:

Buna! Sfatul meu e sa stai departe de el, cu atat mai mult ca are iubita, doar nu incerci sa-i desparti sau mai stiu eu ce, ar fi in zadar si de prost gust. Daca si lui ii era dor de tine te ruga sa va impacati, iti promitea ca se va schimba si poate merita o noua sansa dar dupa 4 luni clar nu are rost sa insisti! sigur o sa-ti gasesti persoana potrivita la timpul si momentul potrivit!

| anonim_4396 explică (pentru raisa1993maria):

sad chiar mi-e dor de el, poate mai simte ceva pentru mine...

| express11 a răspuns:

Ce a fost s-a dus.

| Ruxandra15 a răspuns:

Saca are alta iubita acum inseamna ca a trecut peste.Incearca sa nu te mai gandesti la el citeste o carte(nu de dragoste)uitate la un film(horror sau trihller). Fa ceea ce iti place mai mult.De exemplu eu daca fac coliere handmade uit si sa mananc nu aud decat a 5a oara dupa ce ma strigi sau daca desenez. Daca iti place sa faci teme fa teme, daca iti place sa te machiezi machiazate poate iti place sa canti invata diferite cantece.

| clarck a răspuns:

Poftim? Daca are prietena, tu inca mai cauti metode de a'l intoarce innapoi? Uita-l draga mea happy chiar daca te comportai urit cu el, el nu s-a comportat mai bine, schimbindu-te peste citeva luni..Mai sunt baieti, si la urma urmei stai singura! P.S. Sunt singura de un an aproape si sa-ti spun sincer e minunat)!