| vlamihail12223 a întrebat:

Acum o lună am cunoscut o fată și după o săptămână am ieșit la plimbare. Am râs, ne-am simțit bine și am stat într-o scară. Ea a început să mă sărute pe gât și eu am facut la fel până am urcat înspre buze și ne-am sărutat în toate felurile. Ne-am oprit și am spus că trebuie să încetăm, dar ne-am mai sărutat din nou, după aceea a fost un moment din ăla când ne-am uitat unul în ochii celuilalt și ne-am sărutat iar. A fost frumos dar ea chiar a spus că trebuie să ne oprim. Eu nu stiu dacă ea mă place ca iubit, dar ca prieten mă place și eu tot nu pot să uit ce am făcut cu ea. Vreau sfaturi cum să procedez și cum să aflu dacă ea simte ceva pentru mine.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu lasi relatia sa se raceasca. Mai iesiti la plimbare. Arata-te interesat, ofera-i flori, sun-o, fa-i complimente frumoase dar discrete. Nu lasa sa treaca timp fara sa faci ceva.

4 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

După cum a reacţionat, cine ştie ce uşuratică este. Nici nu ştii dacă îţi este prietenă şi deja s-a înfipt în gâtul tău.
Crezi că se ''mozolea'' cu tine în scară dacă nu simţea nimic pentru tine? Nu am putut să înţeleg niciodată aceste persoane. Cel mai bine întreab-o pe ea.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Cred ca te place daca te-a sarutat. Fa tu primul pas si sun-o sa mai iesiti. Vezi incotro se indreapta lucrurile.

| bianca1265 a răspuns:

Zi pur si simplu ca o iubesti

| vlamihail12223 explică:

Eu încerc să fac lucrurile astea discret, dar ea a devenit mai rece. Nu știu dacă face asta intenționat să vadă cum reacționez ca să afle dacă țin la ea cu adevărat sau poate a fost doar o atracție de moment și ea vrea să uite și să rămânem prieteni. Oricum ne-am apropiat foarte mult ca și prieteni, chiar dacă ne cunoaștem de puțin timp și avem o relație strânsă. Mâine o să ieșim să ne plimbam, probabil o să și stăm într-un loc mai restrâns și o să vorbim. Eu încerc să fiu discret și să nu "sar" pe ea, o să mă iau și după comportamentul ei, să văd dacă ea chiar își dorește ceva de la mine. Mersi oricum pentru sfaturi și sper să te ajut și eu când vei avea nevoie.