| anonim_4396 a întrebat:

Deci problema mea e urmatoarea: azi am iesit la o plimbare cu bicicleta cu un baiat pe care l-am cunoscut cu vreo 3 saptamani in urma. De atunci ne-am mai intalnit de vreo cateva ori, si chiar ne-am sarutat. Problema e ca, azi, cand ne-am oprit undeva el a inceput sa ma sarute mai mult ca niciodata. Ba french, ba ma musca de buze si de gat, mai avea putin si ajungea la sanii dar l-am oprit la timp.laughing a inceput sa ma pipaie pe picioare, spate si chiar si pe sanii.straight face Nu prea am stiut cum sa reactionez, dar i-am spus ca nu e tocmai ok ce incearca el sa imi faca. Faza e ca a zis ca vrea sa ramanem prietenii, sa experimentam cat mai multe, deci nici vorba de o relatie deocamdata. Mi se pare putin ciudat sa ma sarute, sa ma pipaie, fara ca noi sa fim impreuna. E normal asa ceva? Inca ceva, de cand am plecat de la intalnire, ma doare foarte tare gatul si nu stiu de ce. In plus, mi-a lasat un semn pe gat. Cum as putea sa scap de durerea de gat si de semn? mersi:*

5 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Nu e deloc normal "sa experimentati" ceva fara sa fiti impreuna.Ar trebui sa te duci la el si sa ii spui:"Ori suntem impreuna, ori nu. Daca vrei sa ma saruti si sa ma pipai(gest care nu e tocmai normal dupa parerea mea) trebuie sa fim impreuna.Nu sunt tarfa ta."Si daca tot nu e de acord ii spui ca nu vei mai vorbi cu el niciodata.Si chiar as zice sa-l eviti.Genul asta de oameni sunt cam periculosi. Sper ca te-am ajutat! Pa-pa!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce i-ai facut dar i s-au apris calcaiele dupa tine. Adica cum nu santeti impreun adaca v-ati sarutat trebuie sa faceti mai mult de atat? Cit despre dureri si semne rabdare o sa treaca si le acoperi cu o esarfa ceva daca se vad.

| Lightsnow a răspuns:

Si ai doar 11 ani se pare. Baiatu clar e mai mare ca tine.Io zic sa i-o tai din scurt daca ma intelegi. Spune-i daca vrea sa fie cu tine. Daca vrea foarte bine daca nu, nu il mai lasa sa te atinga ca poate o dati in altceva. Se pare ca are dintii ascutiti de ti-a lasat semne pe gat. Pune-ti un fular din ala sic cum poarta toti in ziua de azi si cu asta basta. Durerea nu vine de la sarutari.Probabil te-ai miscat o data brusc. Bafta cu baiatul!

| Chérrrie a răspuns (pentru Lightsnow):

Nu am 11 ani. Am chiar 15. El are 17 ani. mersi de sfaturihappy

| Mikkyutsssa a răspuns:

Te doare pentru ca te-a muscat si a ramas semnul`hee hee pune putina gheatabatting eyelashes si prea este normal ce a facut daca vrea doar sa ramaneti amici. Mai discuta cu el si daca nu se poate o relatie uita`l si incearca altundevahappy Bafta!