| geo0 a întrebat:

Adevar...sau minciuna
ce parere aveti despre oamenii mincinosi?
dar despre cei sinceri?
funda pentru cel mai bun rasp

kiss

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Fifti-fifti. N-am cum sa zic ca nu mint.Ar fi o minciuna in sine
Oamenii sinceri sunt pana la un moment dat.Cand interesul e mai mare decat nevoia de a spune adevarul se opresc.Adevarul e subiectiv si e la indemna oricui.Tocmai de asta nu il foloseste nimenilaughing
Intre nevoia de a spune adevarul si necesitatea de a-l ascunde multi aleg a doua varianta si nu ii condamn.Ascunzi adevarul din motive de bune maniere, nu vrei sa ranesti
Oamenii nedemni de nimic sunt aceia care stiu ca sunt mintiti frumos si accepta asta cu zambetul pe buze doar de dragul de a avea in jurul lor oameni

4 răspunsuri:
| Unique a răspuns:

Stii ce? nu exista mincinosi, ci minciuni fara dovezi

| anonimaa a răspuns:

Buna.
eu una prefer adevaru' insa uneori minciuna...este o alternativa!
poate ca nu e chiar "educativ" insa... minciuna ascunde un adevar care doare.
asta nu inseamna ca traiesc in minciuna, printre oameni inselatori care nu stiu sa spuna adevaru'.
oamenii sinceri sunt demni de tot respectu'. atunci cand intalnesti un asemenea om iti este in acelasi timp teama dar esti si fericit. spun teama pentru ca prin prea multa sinceritate se pot rani oameni, sinceritatea e buna insa nu trebuie sa faci din asta o obsesie.
minciuna...are picioare scurte!
bafta!

| Monycina a răspuns:

Poi dupa parerea mea nu e bine sa fi nici foarte sincer fiiindca alfel lumea te ia de prost iar daca minti tot timpul se v-a afla iar lumea nu te va mai crede deloc. Minti atunci cand e cazul si sa fie o minciuna credibilawinking, e bine sa fi sincer cu ei care merita, care tin la tine cu adv happy:d

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

-Iti place noua mea coafura?
-nu, e urata
-crying

-iti place noua mea coafura?
-da, e draguta...
-happy

unele minciuni sunt bune...