| annelize a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii mincinosi? Ce castigi daca minti?

Răspuns Câştigător
Janina
| Janina a răspuns:

Nu c[stiga nimic, poate au doar o satisfactie de moment...insa minciuna are picioare scurte si daca continua sa minta o sa ramana fara prieteni

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Minciuna la inceput te scapa de o anumita problema dar in timp iese la suprafata si asta nu prea e bine pentru persoana care a mintit happyE mult mai bine sa sp adevarulhappy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mincinosii sunt oameni care nu reprezinta nimic, oameni in care nu poti avea incredere niciodata, egoisti,, ipocriti...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu suport minciuna
o minciuna te poate rani foarte mult si iti poate distruge sperantele sad
eu cred ca cei care mint nu castiga decat dispretul celor din jur si neincrederea lorwinking

| ioanaa a răspuns:

Mincinosii nu imi plac sub nici o forma, mai ales ca oricat ai minti, mai devreme sau mai tarziu se afla. plus ca sunt unii care mint atat de mult, incat se incurca in propriile lor aberatii laughing nu ai de castigat absolut nimic daca minti.

| beba a răspuns:

Nu castiga nimic, din contra, isi pierd respectul celor din jur.Incearca in viata sa fii un om cat mai bun, evita pe cat posibil sa minti, cel putin evita minciunile care provoaca suferinta...nu uita roata vietii se va intoarce la un momentdat impotriva ta iar tu, nedumerita, vei ridica ochii la cer si il vei intreba pe Dzeu ce ai facut sa meriti suferinta ...Toti platim pentru ceea ce facem, mai devreme sau mai tarziu, trebuie sa incercam sa fim mai buni, zi de zi.

| anonim a răspuns:

Pe mine ma amuza. oricum sunt o persoana ce nu crede orice i se spune.insa ce ma deranjeaza enorm, este prostia.

| selef a răspuns:

Castigi ALEGERILE!

| ellai a răspuns:

Cei mai multi mint din invidie si rautate, oricum la urma o sa ramana singuri...

| Lorenada a răspuns:

Sa minti nu e bine dar, cite o data esti nevoit sa o faci pentru a ajunge acolo unde ti-ai dorit.

| dinusinziana a răspuns:

Uneori este buna minciuna... daca este in scopuri "caritabile" ca sa le numesc asa. dar de multe ori oamenii mintiti sufera mult. oamenii mincinosi doar incearca sa-si justifice faptele prin ceva.sau se feresc de ceva. daca mint pentru a face rau. vor ajunge sa fie singuri, pentru ca increderea e foarte fragila.

| silvia_2359 a răspuns:

In cele mai multe cazuri, nu castiga nimic.Sau poate asa se simt ei bine.In final nu au nimic de castigat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru mine nu au valoare.
Câștigi multă antipatie, ură și dispreț.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MINCIUNA ARE PICIOARE SCURTE!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care dintre voi are idee cum se comporta un om bolnav psihic care minte non stop, mai poate fi vindecat omul asta, exista tratament medicamentos? cum ar trebui sa ne comportam cu astfel de oameni?