| Enzio a întrebat:

Adresez aceasta intrebare cunoscatorilor:am un sistem audio, mai degraba Logitech Z5500 5.1 http://www.dlp108.com/......ystem.html cel de jos, adica al doilea cu boxele negre, nu imi merge o boxa, adica imi merg 4 din 5...si la mufele din spatele subbooferului e totul in regula, dar totusi nu se aude! Ajutor? fundaaaaaaaaaaa!

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

In cazul asta ar putea fi doua probleme (ori difuzorul boxei respective este defect sau cablul acestei boxe este intrerupt), dar mai poti face ceva, fa o schimbare cu o alta boxa de la alt canal( in cazul asta apar alte doua probleme: daca boxa defecta schimbata pe alt canal functioneaza si boxa buna nu, atunci este defect circuitul integrat al canalului care nu se aude si a doua situatie daca boxa defecta amplasata in locul celei bune tot nu se aude inseamna ca ajungem la defectele din prima paranteza).

1 răspuns:
| Enzio explică:

Am incercat, il duc inapoi sa imi dea altu! oricum mersihappy