| cici96 a întrebat:

Ajutati-ma! ma urasc! sunt urata! desi nu mi-a zis nimeni asta! am burta! cum sa scap de ea? cum? vroiam sa scap de ea pana in septembrie crying dar nu se poate! nu ma mai suport arat ca o... offf! sunt disperata!crying sa ma ajute cineva. imi vine sa ma dau cu capul de toti peretii cand ma uit la mine. eu nu sunt grasa dar am burtacrying. chiar m-am gandit si sa ma omor.

16 răspunsuri:
| xButterflyxX a răspuns:

Hei,in primul rand trebuie sa te accepti tu insati asa cum esti, important este sa te simti bine in pielea ta. Daca vrei sa scapi de burta ai putea incepe sa tii un regim, 3 mese pe zi cu cate 2 gustari, renunta la alimentele grase, prajite, dulciuri, fast-food, sucuri si toate cele.Mananca multe fructe si legume,poti consuma supe, cartofi fierti/copti la cuptor, salata verde cu piept de pui/peste, legume si ulei de masline, sa stii ca pe net sunt oricum foarte multe retete dietetice.Pentru gustari poti consuma alune, nuci, migdale, iaurturi degresate, sandwich-uri.Painea alba inlocuieste-o cu cea de secara sau neagra.
Acum ca sa obtii rezultate optime trebuie sa adaugi si niste miscare, iti voi da cateva exercitii pentru abdomen care iti vor fi de folos:
http://www.youtube.com/watch?v=0wye-rJVCg4
http://www.youtube.com/watch?v=zKSNyQzfXBY
http://www.youtube.com/watch?v=0LT-DSidsmc
http://www.youtube.com/watch?v=E8qkwTnNUq8
http://www.youtube.com/watch?v=S5scb6x_B8Q
http://www.youtube.com/watch?v=LHq6gGb64HM
Facute 30 de minute pe zi, de 3 -4 ori pe saptamana sunt eficiente.
Nu te astepta sa apara rezultate de azi pe maine, insa intr-o luna vei vedea rezultate mai mult ca sigur.
Sper ca te-am ajutat!

| cici96 explică (pentru xButterflyxX):

Nu, eu nu pot sa ma accept asa si nu ma simt deloc bine asa cum sunt crying
mersi straight face

| xButterflyxX a răspuns (pentru cici96):

Ai incercat macar sa te accepti?

| cflori a răspuns (pentru cici96):

Daca nu te poti acceapta asa si nu te simti bine in pielea ta,fa ceva in privinta asta!
Ok,n-ai unde sa mergi la sala, dar un spatiu intins, sau chiar pe langa casa poti merge seara si/sau dimineata la alergat, poti face exercitii, poti manca sanatos-salate-fructe-legume.Bea multa apa si fa mult sport,asta e cheia!
Lasa pesimismul asta deoparte,ori te mobilizezi ori te mobilizezi,intelegi? Daca stai sa-ti plangi de mila si sa dramatizezi cu sinucideri si prostii, crede-ma ca nu dai burta jos.
Si eu am burtica si incerc sa scap de ea, insa momentan n-am suficienta vointa sa ma apuc de o dieta sanatoasa, insa ma voi pune si eu cat de curand pe treaba, promitandu-mi ca pana la vara urmatoare voi arata asa cum imi doresc.
Pana una alta..bafta happy

| cici96 explică (pentru xButterflyxX):

Nu pot straight face

Răspuns utilizator avertizat
| ygh6yttrgfdsx a răspuns:

Care e definitia uratenieihappy? eu nu cred esti urata, orice persoana e frumoasa in felul ei, si eu sunt in acceasi situatie ca si tine adica, nu sunt slaba, nici grasa dar totusi am burta. da nu ma gandesc sa ma omor pentru asta, fa niste exercitii Zilnice si cu timpul se va duce nu e ceva permanent ca un tatuaj, iti urez mult noroc!:*

| cici96 explică (pentru ygh6yttrgfdsx):

Mersi straight face

| ygh6yttrgfdsx a răspuns (pentru cici96):

Ce'i cu fata asta?rolling on the floor))))

| Mozurov a răspuns:

Fi calma si revino-ti, nu este nevoie sa-ti strici peretii. Apuca-te de alergat de cel putin 3-4 ori pe saptamana(asta daca nu o sa poti zilnic) si scoate din alimentatia ta tot ce inseamna junk food, patiserie, dulciuri, etc.Asta e solutia daca nu vrei sa te duci la sala ca sa scapi si mai repede de burta(cu ce ti-am zis eu sa faci scapi de burta cam in 3-4 luni, la sala scapi de ea in 2 maxim 3 luni). Multa bafta si fi tare big grin

| cici96 explică (pentru Mozurov):

Nu am unde sa ma duc la sala aici crying

| racasannicoleta90 a răspuns:

Fa exercitii, du-te la sala.
Ai zis ca esti urata. Ce ai? Ai nasul cat un bloc, ai ochii prea mici, bluzele prea subtiri, ce ai? Poate te pot ajuta cu sfaturi de makeup.

| kasandra111111 a răspuns:

Draga mea nu gandi asa! fiecare e frumos in felul lui
pentru a scapa de burta incearca sa nu mananci fastfood-uri deloc si da faci multe abdomenewinkingsi exercitii care tin de bazinhappysper ca te-am ajutathappysucces!