| helloSweety a întrebat:

Ajutoor TPU!

NU am prieteni, nu am cu cine sa stau afara, sa ma plimb etc.
Stau in casa toata ziua si ma uit la altii cu se joaca afara.
In casa ma plictisesc enooorm si pe pc si la tv si nu vreau sa stau deloc in casa pentru. ca este vara, este frumos...

Nu vreau sa stau singura, sa ma plimb cu bicicleta sau rolele sau sa ma plimb singura in parc, vreau doar sa ies afara, dar n-am cu cine deoarece prietena mea cea mai buna este plecata la mare iar n-am cu cine sa stau si numai rezist pana cand vine ea.
Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| maria_7379 a răspuns:

Te inteleg foarte bine stiu cum e, si eu stau toata ziua in casa si nu fac absolut nimic in afara sa ma uit la TV si sa stau la PC. PEntru varsta mea de aproape 14 ani stau numai in casa nu ma lasa deloc afara. Eu zic sa gasesti ceva distractiv, fa ce-ti place tie cel mai mult

| ayosmdk a răspuns:

Cauta un hobby
nici eu nu ies prea mult ( aproape niciodata ) pentru ca nu ma lasa parintii...
momentan sunt FOREVER ALONE, ma uit aproape toata ziua la tv, ma uit la anime si dorm

| FaraSareDoi a răspuns (pentru ayosmdk):

Ce vârstă ai?

| ayosmdk a răspuns (pentru FaraSareDoi):

Tu?

| FaraSareDoi a răspuns (pentru ayosmdk):

15. Încă nu te lasă părinţii? Ar trebui să accepte că nu mai eşti aşa de mic/ă, ai crescut! La vârsta asta, unii au deja copii.laughing
HelloSweety, caută un hobby.Eu, când mă plictisesc, citesc o carte sau confecţionez brăţări.

| ayosmdk a răspuns (pentru FaraSareDoi):

Mda...
Le-am spus dar tot repeta ca e periculos pentru o fata straight face

| MaryusFloryn a răspuns:

Cautai [rieteni noi... Fa si tu ceva nu sta asa si te deprima degeaba, happy.
Funda? xD

| helloSweety explică (pentru MaryusFloryn):

Greu se gasesc prietenii...

| MaryusFloryn a răspuns:

Prietenii n use gasesc greu deloc, dar trebuie sa te acomodezi cu ei. happy

| NicuBoS a răspuns:

Încearca sa te imprietenesti cu o persoana de la tine din clasa, incearca sa vorbesti mai mult cu ea, sa vezi ce fel de persoana este si tot asa, iar daca esti o persoana mai timida incearca sa nu mai fi(si eu am fost mai timid pana in clasa a 6-ea apoi cand am venit la noua scoala m-am schimbat, conteaza si anturajul). Sper ca te-am ajutat, dar nu prea cred ca am facut-o big grin.