| IsJustMe007 a întrebat:

E vara si efectiv n-am ce face.Trec in clasa 9-a si ne-am tespartit toti,toti s-au dus la tara sau se pregatesc sa mearga in vacante dupa ce afla la ce liceu au intrat, iar eu am ramas singura. Ziua e prea cald si afara n-am ce face, seara mai ies si ma plimb...singura:@.Am incercat sa ma plimb cu bicicleta dar nu prea am pe unde,iar cu rolele nu vine nimeni pentru ca e prea cald sau pentru ca au alte treburi:@. Cand ii zic ca ma plictisesc, maica-mea imi zice sa ma duc la strand cu frate-miu [ca acum a venit acasa de la facultate].Dar m-am tot saturat sa ma duc la strand cu el pentru ca el merge cu gasca lui de prieteni si cu prietena lui si eu ma simt oarecum in plus acolo.I-am sugerat mamei sa ma lase sa ma duc singura la strand cu cateva prietene care-au mai ramas, recumosc ca strandul e cam departe, 10 km si i-am spus ca poate sa ne duca tata cu masina si ne ddescurcam si singure sa venim da' ea nuuuu, zice ca ori cu frate-miu ori stau acasa :@.I-am mai sugerat sa mergem la mare in vacanta cu familia iar ei mi-au spus ca acum n-au banii pentru ca s-au apucat de renovarile casei.Chiar nu stiu ce sa fac. Daca ma plictisesc acum cand de abia a inceput vacanta, mai incolo ce-o sa fac? Stiu tot ce misca pe facebook si pe netlaughing.
Ceva sfaturi sau idei? ce as putea sa fac in legatura cu parintii si ce as putea sa fac sa nu ma mai plictisesc?
P.S.:Scuze ca va pun sa cititi atatbig grin!

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asa eram si eu cand aveam vreo 18 ani laughing eram plictisit de orice.
Stiam tot ce misca pe net.
Acum muncesc, si sincer parca e mai binehappy
Parca numai sunt asa plictisit, muncesc cat sa nu ma plictisesc...laughing
Lucrez doar 10 zile pe luna cu un salariu de 8 milioane aproape.
Dar asta e, mie unu imi convinebig grin

| Oanna99 a răspuns:

Bunahappy, si eu sunt in situatia asta, de cand a inceput vacanta, stau numai in casa.La fel ca tine, si eu am prieteni dar mereu gasesc scuze gen "am treaba, ma duc altundeva", si eu trec a9a,colegii de clasa? n`ai cu cine sa iesi la un suc sau sa te distrezi. te pup :*

| Vladuthz a răspuns:

Sfatul meu este sa te duci intr-o librarie, sau eventual sa cauti pe net bine o carte care sa-ti placa foarte mult. Si atunci cand te plictisesti iti iei cartea pe tine, te duci afara undeva sau intr-un loc in care iti place sa stai si citesti acolo. E foarte placut sa stii. Numai sa fie si ceva care iti place tie foarte mult.

| WeBB a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.E vara, cald afara, dar m-am decis sa merg la pisina, si din pacate am facut otitasad acum trebuie sa stau 2 saptamani fara sa fac nimic, E mult mai rau sad

| BettyKtt a răspuns:

Creeaza o pagina pe facebook, compune texte, povestioare pentru anumite poze, posteazale.Nu stiu ce ai putea face pe o asa caldura.Si eu stau numai in casa pentru ca e foarte cald si chiar daca as avea ce face afara, ma molesesc ca piftia.Gaseste ceva ce poti face acasa.Invita o prietena la tine, vorbiti, radeti, glumiti...barfiti.Ca fetelelaughingIntelegi tu!

| Axinte_Lucian_1990 a răspuns:

Eu sincer dupa mine cand n-am ce face mananc pizza saorma ori paste tortelini