| Francixx15 a întrebat:

Ajutor! Am 13 ani și mama nu ma lasă să mă epilez pe mâini, iar în clasa mea se epilează toate fetele. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| copilaroasa2k17 a răspuns:

Nimic. Cred ca mama ta are dreptate, oricat de nedrept ar parea. Dar sa-ti zic mai pe sleau: Nu merita efortul de a te epila pe maini. Adica parul de pe maini creste ft repede inapoi si in 2-3 zile trebuie iarasi sa te epilezi si chiar nu are rost. Iar daca restul colegelor tale se epileaza, ei bine, e problema lor. Eventual, daca vrei sa-ti mai deschizi culoarea ca sa nu se vada asa tare, poti folosi apa oxigenata. Cauta pe net, sunt destule site-uri. Sper ca te-am ajutat. Mult succes! happy

2 răspunsuri:
| Ralukafay a răspuns:

Pai nu e neaparat sa te epilezi pe maini. Uite, de exemplu nici eu nu ma epilez pe maini.Si eu sunt la scoala, am 14 ani.

| WangLouis a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic... avand in vedere faptul ca toate fetele de la tine din clasa se epileaza, si tu esti singura care nu, inseamna ca esti unica si iti place cum arati ( o poti lua asa)