| Koala1232 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema. Mama nu ma lasa sa ma epilez pe maini. Imi tot zice ca nu am mult par pe maini si ca nu este necesar doar ca vad ca toate fetele se epileaza pe maini si ma simt asa de naspa, nu pot purta niciun tricou fiindca imi este rusine. Cam ce pot face sa o conving pe mama?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da nu trebuie s-o convingi, vrei sa te epilezi, epileaza-te. Mi se pare absurd ce zic mamele legat de asta, frate daca te deranjeaza, da-l jos. Ce o sa-ti faca? o sa te bata ca ti-ai dat parul jos de pe corp? Inseamna ca are probleme cu capu, sincer.

| sierra1 a răspuns:

Lasă, ești mai "pe natural" așa

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă ai de nu te lasă mama ta?

| Plato a răspuns:

Nimic, o asculti pur si simplu. E mama ta, e tot femeie, iar daca ea spune ca e ok, probabil chiar asa e.
Sunt sigur ca ea nu vrea sa te faci de rusine, nu ti-a interzis din rea voință.

Ce varsta ai?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Epileaza-te pur si simplu, nu-ti va face nimic mama ta, decat o mica cearta.

| Anca32 a răspuns:

Sa înțeleg ca parul e în dimensiuni mari pe mâini? Asta cu epilatul pe mâini ma face sa rad sincer e un nou trend?

| Denyyy888999 a răspuns:

Pur și simplu te epilezi. E corpul tău nu al mamei tale. Dacă observa nu are ce sa iti facă. Poate te cearta dar nu are ce sa iti facă. Ai putea sa încerci sa vorbești cu ea. La mine a mers. I-am spus ca nu mai sunt un copil mic iar ea trebuie sa înțeleaga asta. Ca eu oricum ma voi epila cu acordul ei sau nu