| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Deci am vb cu un prieten pe mess toata noaptea si nu stiu cum sa ajuns sa ne trimitem " kiss" si " big hug " non-stop crying. Tipul spune ca ma place si ca s-a indragostit, nu stiu ce sa fac sad. El vine des in constanta, si daca e sa ne intalnim nu vreau sa fim impreuna ...si slabe sanse sa scap de un sarut sad, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Adya20 a răspuns:

Mai.Messul este ceva virtual.niciodata nu este real, nu te arunca in chestii de genul mai ales ca ai iubit! Eu am trecut prin lucruri de genul insa nu aveam prieten iar acum o sa regret toata viata pentru asta! Eu zic sa-l refuzi respectuos iar daca el chiar e asa de indragostit precum o spune desi nu te-a vazut live va intelege daca nu este clar ca vroia altceva! Iar daca il refuzi sa nu-ti para rau, din contra daca accepti vei regreta mai tarziu pentru alegerea facuta! Repet am trecut prin chestia asta si acum iti spun cu buna intentie, daca el tine la tine va intelege in momentul in care ii vei spune ca nu are rost"sa vina pana aici" pentru ca oricum nu vrei o relatie cu el, iar daca i-ai trimis doar niste poze si gata s-a indragostit nu-i mare lucru! O poza nu spune nimic despre tine decat daca esti draguta sau urata insa nu spune nimic despre caracterul tau, felul tau de a fi, despre ce iti place sau nu-ti place etc.

7 răspunsuri:
| User a răspuns:

Noh e ciudat. cum adica tii la el da' nu vrei sa fiti impreuna?raised eyebrows
Ce sa faci e simplu. ii spui "pa" si gata.

| LoryM22 a răspuns:

Daca nu te-ai vazut pana acum cu el si nu stie unde stai nu are cum sa va vedeti fara voia ta, spune-i ca ai prieten, sau da-i ignore de pe mess.

| Ana_6509 a răspuns:

Draga mea nu pune mare pret pe declaratiile de dragoste din mediul virtual primite de la oameni despre care nu stii mare lucru sau pe care crezi ca ii cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faza e ca tin la el, stie unde stau si stie ca m-am certat cu prietenul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Anna, ai dreptate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati fost purtati de val ca a fost noapte laughing...nu mai vorbi cu el noaptea vorbeste dimineata si spune-i ca a fost o greseala ieri, ca tu ti la el ca la un amic si nu ai putea sa ai sentimente mai mari pentru el=]. sau poti sa-i spui ca inca nu ti s-au vindecat ranile de la fostul prieten si ca vrei sa fi singura...

| laur_6762 a răspuns:

Daca chiar il placi ar trebui sa vaintalniti si sa continuati relatia voastra si sa va intalniti cat mai des, sau daca nu, ramaneti doar prieneni, nu rupe legatura de tot cu el (asta o sa te faca nefericita si pe tine si pe el). Succes