| WorkinForThis a întrebat:

un baiat mai mare decat mine (din cls a8a) vrea sa fim impreuna si tot incearca sa ma sarute straight face eu nu vreau din mai multe motive:
1. nu-l plac
2. cea mai buna prietena a mea-l place
3. el nu place pe niciuna dintre noi dar vrea sa fie cu mine (sau cu care apuca, isi cauta proaste, dar pe mine nu m-a nimerittongue) ca sa nu termine cls a8a si sa nu fi avut vreo prietena
eu personal il consider un fraier care vrea sa se dea mare (nici macar dragut nu e, ci inalt si slabanogoh go onmai ales ca se da la ea la scoala si la mine se da pe strada). ok, dar prietena mea cea mai buna e innebunita dupa el (chiar nu stiu ce vede la el!) si eu tot incerc sa-i explic ca nu o merita dar degeaba straight face ea nu stie ca el vrea sa fie cu mine, si daca afla (ceea ce eu nu vreau sa se intample) sigur se supara pe mine straight face tipul tot insista, e disperat laughing dar eu nu vreau sa-mi stric primul prieten si primul sarut cu el phbbbbt deci, ce sa fac sa scap de el si sa-mi conving si prietena sa-l uite (care zice ca pentru nimeni n-am simtit ce simte pentru el, bla.bla.bla oh go on ca s-a indragostit de el pentru ca a sarutat-o "tadru si usor" pe coltul gurii oh go on straight face rolling on the floor)

kiss multumesc celor care au citit atat si vor sa ma ajute kiss

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Eu spun să o laşi şă-şi de-a singură seama că nu-i de nasul ei şi că ai avut dreptate în privinţa lui. Cât despre supărat, păi de ce să se supere? Nu e vina ta că băiatul vrea să fie cu tine, iar dacă este o prietenă bună va înţelege asta.

Ai putea să-i spui că ai prieten. Sigur te va lăsa în pace.

| ale123 a răspuns:

Pai eu cred ca ar trebui sa zii zici prietenei tale ca el se da la tine poate asa o sa vade cum e el de fapt, cred ce nu are de ce sa se supere pe tine daca ii zici adevarul centru ca nu e vina ta. happy:*
[Funda?]

| Elysaa a răspuns:

Eu zic sa il eviti cat de mult poti.Si despre prietena ta nu stiu cu ce deranjaza pe tine ca ii place de elbig grin Gusturile nu se discuta:*

| WorkinForThis explică (pentru Elysaa):

Ma deranjeaza ca-i place de el pentru ca el nu o merita