| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! NU pot sa ma concentrez, cum incerc sa imi invat la ceva, gandul imi zboara,. Pur si simplu nu ma pot concentra! Ce sa fac!? Mai ales ca mariti am teza la matesadcryingcrying:!? Ajutorrrr! Funda/

Răspuns Câştigător
| GirlsLoveLifee a răspuns:

Da,stiu cum e, si mie mi se intampla asta de multe ori...Dar in cele din urma reusesc sa ma concentrez... Uite ce trebuie sa faci: Asigura-te ca e liniste in camera in care te afli, citeste macar de 3 ori lectia/lectiile, apoi incearca sa memorezi.Trebuie sa te concentrezi numai si numai pe lectia respectiva si in acelasi timp sa inveti cu logica, nu doar sa tocesti tot.La mine a mers, sper sa iti fie de folos! ..Succes!

2 răspunsuri:
| Wolfy5 a răspuns:

Dati 2 palme sati revilaughing...bine..poi incearca sa stai intr-o camera libera fara nimeni, nu te gandesti la nimic in afara de lectii si incearca sa nu te distraga altceva de la lectii. sper ca te-am ajutat... si eu am avut problema asta, pana m-am suparat si mi-am pus muzicaa si acum invat cu muzicaa.da nu-s atent la muzica ci la lectii

| NuSespune_Claudiu_1997 a răspuns:

Culcate cam o jumatate de ora iar apoi apucate de teme, te rog funda