| Almássy a întrebat:

Cum sa ma concentrez la scoala?
Incerc, stiu despre ce este vorba si ding... dintr-o data e " televizor complet". Nu mai stiu nimic. imi zboara gandul fara sa-mi dau seama..parca ma trezesc dintr-o revelatie.
De exemplu, la franceza traduceam un text, prima parte am fost atenta iar la a doua nu stiu la ce m-am gandit ca deja se terminase si m-a pus sa ii fac rezumatrolling on the floor)))
Cred ca as invata mai bine daca as prinde si din clasa dar nu ma pot concentra si gata.
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| mont a răspuns:

O varianta ar fi ascolecitin sau lecitina forte.

| cristinela4 a răspuns:

Încearcă să fii activa, acest lucru ajută!

| Totenn a răspuns:

De ce te-ai concentra? oricum scoala nu te ajuta cu nimic, sistemul asta de invatamant e depasit cu mult, informatii vechi, plictisitoare si inutile. Oricum, daca vrei sa te concentrezi trebuie sa practici asta acasa : stai 2minute fara sa te gandesti la nimic apoi ziua urmatoare 3 etc. pana ajungi la 10 minute.Ca sa iti fie mai usor te gandesti doar cum respiri