| s3nz0r a întrebat:

Ajutor va rog. Vreau sa daul la liceul militar Dimitrie Cantemir din Breaza. Mi-am facut fisa medicala si etc. Eu nu cred ca am sanse mai ales ca am inteles ca se intra pe pile sau gologani. Mai ales cm parintii plecati in spania si aseara mi spus ca "daca vrei sa dai la liceul ala bine dar sa iei ca nu avcem chef sa platim atatia bani pentru avion si drum si etc". Acum sunt intr-o situatie nasoala. Mi-au propus astfel ori dau dar sa fiu sigur ca intru ori sa nu mai dau deloc si sa nu ma mai gandesc. Eu vreau sa dau la acel liceu pentru ca as vrea sa-mi masor fortele ca sa zic asa dar daca dau gres se supara parintii pe minesad. Si daca reusesc o sa fiu cel mai tare din comunawinking. Si apropo in fiecare an am media peste 9, 75. Si fac mult sport pot sa rezist. ajutati-ma va rog. Mi-am pierdut toata increderea mai ales dupa ce mi-au spus parintii aseara crying.

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

In viata conteaza ce vrei tu de la tine, nu ce se asteapta altii sa faci tu. Te sfatuiesc sa iti urmezi visul si. mai mult curaj ca nu te taie nimeni! Si parintii tai.par a fi ingrijorati, dar se vor bucura daca vor vedea ca ai reusit. Tine minte:nimeni nu musca. prea tarehee hee. Toate problemele au o rezolvare.