| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.60 inaltime, sh 14 ani...Cate kg ar fi normal sa am? 54kg e prea mult :-ss?

24 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Normal la o inaltime de 1, 60 ar trebui sa ai 50 kg:d
Nu e ft mare surplusul putin sport si gatahappy

cami
| cami a răspuns:

:)) cum naiba sa fie multe? :-j ..erau putine si daca aveai 65. uite http://www.sfatulmedicului.ro/......orporala_9 mie mi-a iesit normal(a) :)

| anaid a răspuns:

La 1.60 inaltime trebuie sa ai 50 kg ...nu o lua in nume de rau dar...totusi mi se pare putin cam mult 54.Incearca sa slabesti macar 2 kg.Hai ca nu e mult 2 kg reusesti tu sa reduci niste dulciuri si sa faci mai multa miscarewinking

| Gabystelistu95 a răspuns:

Si eu am 14 ani si am o inaltime de 1.50, eu am 42 kg, esti mai inalta, cred ca ai 45 kg

| Andreeagen a răspuns:

Se zice ca tr sa ai k 10 kg mai putin la inaltime pe care o ai de ex 1.60 50. Important e sa iti placa tie cum arati! eu am 1.63 si 49 kg dar nu sunt multumita:p

| catalina_2916 a răspuns:

Sincer, e km mult.ar trebui sa ai 42-46kg... sper ca nu te-ai suparat p mine.

| Abcfunny a răspuns:

54 de kg e cam mult eu am 1.58 si 47 de kg ...incearca sa slabesti 4 kg ca-sa ai 50

| GnnAndra a răspuns:

Mie imi place cum arat :-|. numai k mama, matusa sh bunica ma tot critica."esti prea grasa " chatterbox ...nu ma consider grasa dar vreau sa slabesc sa nu ma mai obisnuiesc cu multa mancare .nu vreau sa devin obeza. big grin.

| Fuxy a răspuns:

Pai logic ar trebui sa ai 50 kg, dar daca ai constitutie mai bogata e normal sa ai mai mult daca vei slabi 4 kg si vei arata groaznic atunci ramai asa, dar daca arati mai plinuta ai putea sa ma dai jos. Eu am 13 ani si din cauza platfusului am picioare groase si sunt foarte osoasa am 1.65 si 58 kg. M-a lamurit un doctor ca nu trebuie sa am 55kg chiar daca le arat.

| Madda_3260 a răspuns:

Eu am 1.60 si 50 de kgbatting eyelashes
deci cred ca e perfect asa cum esti.
Oricumblushing cine te place. te place asa cum ejt` :* Pwp
Si ai grija de u:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu Am 13 Ani...si am 1, 64 in inaltime si 54 de kg nail biting e Prea Mult? :-ss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fain de tine ai 1.60 dar eu am 14 ani 47 kg si 1.57 toti baieti ma considera frumoasa... dar eu as vrea sa mai cresc putin km ce fac?

| Anghel_Diana_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vrea sa mai crestiiii putinnnn in km? laughing) sorry, you can't

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai, e bine...pentru ca in corpul tau la 14 ani se produc niste schimbari serioase, daca ai fi mai slaba ai ajunge la boli, boli destul de serioase eu asa zic parerea mea nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce ma eu am 1, 72 si am 60 ce nu e bine?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu aveam aceeasi poblema ca a ta, si stiu ca foarte multi spun ca nu e momentul sa slabim deoarece corpul nostru e in crestere dar totusi ei nu stiu ca o fata trebuie sa arate bine! eu iti recomand acelasi lucru pe care l-am facut si eu mancam o data pe zi adica la amiaza... multe fructe si legume...si am mai facut un regim mancam 3 zile fructe, 3 zile legume, 3 zile lactate, si 3 zile orez ( fiert ) si chiar am reuist sa slabesc 3 kg in aproape 2 saptamani cea ce iti trebuie si tiebatting eyelashes sper ca sfaturile mele sa te ajute ca pe mine chiar m-au ajutat happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce incerci sa slabesti? la 1. 60 mi se pare foarte normal sa ai 54 de kg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e prea mult. E bine asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti grasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa mai zic unii zic ca daca ai 1. 60 trebuie sa ai 50 de kg. nu stiu si eu tot 1. 50 am dar am vreo 55 de kilograme vreau sa ajung la 50 si dcaa nu imi place o sa mai slabesc dar nu sub 47 de kilograme ai grija sa nu devii anorexica nu esti grsa stai linistita dar cateva kilograme date jos nu strica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am tot 14 ani 1. 60 si 44-45 kg...eu sunt prea slaba?worriedsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, eu cred ca da straight face
eu am 1, 64 si am 54 kg

| Bogdanpalintineanu a răspuns:

Pai eu am 1.75 si 65gk si sunt bine facut deci... ar trebui sa ai 50kg zic eu

| naika a răspuns:

Poi la inaltimea ta ar trebui sa ai pana in 53-54...de kg...ar fi mai ideal sa ai cam 50 de kg...eu aveam 50 de kg cand eram de 1.69...