| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si ieri mi-a venit primul ciclu, nu i-am spus mamei. Mi-am cumparat 10 absorbante, mi-am pus unul cand am plecat de acasa. Dupa cinci minute, primul era plin. Mi l-am schimbat si pana a inceput ora a fost plin si al doilea. M-am patat in prima ora si noroc ca aveam sport si m-am schimbat in trening. In fine, mi s-au terminat in primele 3 ore 10 absorbante Always Ultra Night, m-am patat si pe trening. Era asa abundent... Mi-am mai cumparat inca 5 si le-am terminat...E in regula sa mi se intample asta? Nu i-am spus mamei (nu stiu cum sa-i spun), darazi nu a fost asa abundent, n-am schimbat decat 2 absorbante

Răspuns Câştigător
| alle332 a răspuns:

Ba e normal pentru prima data!
Nu am voie sa dau raspunsuri exacte dar asta e adevarul asa am patit si eu si inca 9 fete colege de clasa cu mine...deci parerea mea este ca este ceva absolut normal

12 răspunsuri:
| 358ili a răspuns:

Dar de ce nu iai spus mamei?

| leeya a răspuns (pentru 358ili):

Acum i-am spus... Dar nu stiu nici eu dc am vrut sa-i ascund asta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E normal sa-ti fie rusine nu e nimic asa neobisnuit dar e enrvant si naspa rau
Ii poti spune mamei tale cind vrei sau cind va intreba ea nu e neaparat sa stie

| Carmen100 a răspuns:

laughing Eu i'am spus printr'un mesaj laughing Sau mai degraba printr'o poza facuta special de mine stiind ca ea imi va cotrobau prin telefon cand nu e la mine.
Succes in continuare!

| Cherilyn a răspuns:

Doamne, e mama ta, ea te-a facut, iti cunoaste tot coprul.
Nu e o rusine sa-i ascunzi asta.
De prima data trebuia sa o anunti pe ea.
E destul de neobisnuit sa curga asa de mult...Nu vreau sa te sperii, dar nu are rost sa pui intrebarea aici, pentru ca daca ai o problema de sanatate cel mai bine consulti un doctor.
Vorbeste cu mama ta sa va duceti la un medic. Asa ceva nu-i normal...
Numai bine!batting eyelashes

| leeya a răspuns (pentru Cherilyn):

Mi-e rusine de doctor.

| leeya a răspuns:

Dau funda la cel mai bun raspuns.

| Andreea2239 a răspuns:

Da in primele 2 zile e normal sa ti se intample asa dar nu trebuie sa te sperii! si ii poti spune mamei pentru cea ea te poate ajuta cu niste sfaturi...happy

| MyssTyana a răspuns:

Nu cred ca e normal, dar iti recomand sa vb cu mama ta. Daca nu stii cu sa ii spui, scrie-i pe un bilet si pune-l in poseta, eu asa am facut.

| DianaDya12 a răspuns:

Este ceva destul de normal dar e bine sa-i spui mamei tale. sa schimbi 15 absorbante in cateva ore.e cam mult. spune-i simplu:,, Mama, mi-a venit menstruatia!'' ca ea stie mult mai bine ca tine cum stau lucrurilewinking

| cmrbagj a răspuns:

In primul rand, spune-i neaparat mamei tale.Si e normal ce ti se intampa fiind pentru prima data.

| adolescentalainceputdedrum a răspuns:

Prima data cand mi-a venit menstruatia eram la scoala lapenultima ora si ma patasem oribil pe pantaloni, apoi acasa in ziua aia am schimbat 4 tampoane de noapte, e ceva normal.