| AlessandraS a întrebat:

Am 12 ani, cand eram la gradinita eram foarte slaba, prin clasa 1 am inceput sa ma ingras excesiv. prin a 4 am inceput sa slabesc, dar in untimul timp am slabit 5 kg intr-o luna si 3 zile. Am 1.59 si 47 de kg. Ce ar trebui sa fac sa mananc mai mult( nu prea am pofta de mancare, vreau doar fructe) sau sa nu bag de seama?

Răspuns Câştigător
| Lunetta a răspuns:

Pai greutatea ideala pentru. tine ar fi maxim. 49 kg si minim 45, te incadrezi. Acum depinde de tine.cum te vezi tu,dar fiecare persoana se vede ba mai grasa,ba mai slaba.happy
Deci,eu zic ca esti bine la acest capitol, dar daca vrei sa mai slabesti ai grija sa nu te imbolanvesti.
Poti sa te duci la medicul de familie sa ceri niste pastile pentru. ingrasat/slabit sau acelasi lucru l-ai putea face la farmacie.
Evident, poti vorbii cu parintii ei vor stii cel mai bine ce sa-ti zic si ce sa faca.happy

2 răspunsuri:
| SLyM a răspuns:

Du-te la plafar sau farmacie si ia niste suplimente si vitamine sa iti sporeasca pofta de mancare.si mie mi s-a intamplat la fel.m-am dus la doctor si am spus treaba asta si mi-a dat niste multivitamine.(nu mai stiu cum se numea). intrebi si tu doctorul.sau la plafarwinking bafta

funda?hee hee

| Alexaa_4438 a răspuns:

Pai pentru inaltimea si varsta ta nu esti excesiv de slaba eu spun sa nu te mai ingrasi poate sa mai slabesti 1kg-2kg si totul va fi super binewinking