| qieiqpalz a întrebat:

Eu de ceva timp am inceput sa slabesc. Oare daca fac o pauza de vreo 4 zile si mananc mai multe chestii pe care nu le aveam voie, o sa ma ingras? Dupa o sa continui. O sa ma ingras sau doar imi va incetini procesul de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Poti manca orice atata vreme cat nu depasesti doza zilnica recomandata de calorii, care la o persoana matura este intre 2000-2500, 2000 daca esti o persoana sedentara si 2500 daca esti o persoana mai activa.
Daca vei consuma 3000 calorii pe zi nu te va afecta prea tare insa nu fa excese! Incearca sa fii mai activ in zilele respective!

| qieiqpalz explică (pentru RB26DETT):

Mama..bine ba baieti mersi mult, Chiar pun de 2 ori mai mult daca ma las!?

| RB26DETT a răspuns (pentru qieiqpalz):

Depinde de cat timp tii cura si cat ai dat jos, de pus dublu nu cred ca pui dar daca ai dat maxim 5 kg jos le pui la loc destul de usor daca n-ai grija.

| qieiqpalz explică (pentru RB26DETT):

Am dat 15 kg jos

| RB26DETT a răspuns (pentru qieiqpalz):

Http://www.calculator.net/......lator.html
completezi cu valorile tale si iti spune cate calorii sa consumi pentru a te mentine, pentru a te ingrasa si cu cat, pentru a slabi si cu cat.

| qieiqpalz explică (pentru RB26DETT):

Folosesc mai fitnes pall

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Daca tot te-ai chinuits a pornesti procesul de slabit, de ce ai vrae sa pui dublu pe tine? Pentru ca asta se va intampla acum, cum te opresti nu pui la loc cat ai dat, ci dublu, chiar si pentru 2-3 zile!]

| Sn4k3 a răspuns:

Sa nu fii in surplus de calorii, sa nu mananci multi carbohidrati si nu o sa te ingrasi.

| qieiqpalz explică:

My fitness pall*