| AnnDaTv a întrebat:

Am 12 ani si nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma lase sa am un prieten... Ea vrea sa am la 18 ani cum a fost ea ivatata eu nu vreau la 18 crying. Ea nu imi acorda destula libertate. Pe vremea ei baietii puneau pana la sani, la fund da acum nu laughing). Sa nu imi ziceti ca sunt prea mica eu am crescut toti imi spun ca sunt domnisoara, sunt mare am trecut la pubertate de mult. Aa si sa nu imi yiceti sa imi traiesc copilaria...as vrea eu dar daca mar vedea vreo afta ca ma joc cu papusile m-ar barfi.Stiu ca baietii sunt rai dar nu sunt proasta sa/i las sa-mi daei palme la fund cum face una din clasa. Daca unul imi zice ca ii place de mine si mama nu ma lasa trebuie sa am o relatie pe ascuns ca daca mi-ar yice ala care imi place si mie i-as frange inima si s-ar duce la alta. Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| cristianorudi7 a răspuns:

Pai da maaaaaaaa, ftetiva de acum ca sunteti destul de mari, tara asta s-a dus de rapa

| CandyTetris a răspuns:

De lasat nu o sa te lase,fiindca teoretic primul prieten il poti avea in adolescenta, nu la pubertate, nici un parinte nu ar fi deacord.Totusi,primul meu prieten a fost la 13 ani,tot pe ascuns, si nu a fost deloc o relatie rea, el fiind cu aproape 4 ani mai mare, si foarte linistit si cumimte.Nu inseamna insa ca nu va incerca sa-ti puna mana pe fund,sau ce alte zone preferate mai are el,si va fi greu sa-i pui limite(odata ce faci un compromis pentru. un baiat,cam incepe sa si-o ia in cap). Stiu ca ce voi zice poate parea iresponsabil, dar sfatul meu e sa incerci, daca stii cum sa pui limitele nu ai decat de castigat.Hope I helpedhappy

| CandyTetris a răspuns:

Asteapta pana cunosti un baiat, apoi mai vezi daca se merita sa te vezi pe ascuns cu el sau nu.Hope I helpedhappy
P.S.:Sunt sigura ca fata respectiva nu le spune parintilor cate ceva despre fiecare copil din clasa.Nici macar cel mai strict parinte nu are rabdare sa asculte toate barfele adolescentului.

| MoatZa a răspuns:

Cine a zis ca trebuie sa-i spuiwinking

| Raya_9247 a răspuns:

Consideri ca este bine la varsta ta sa ai un iubit? Bucurate de copilarie, nu te grabi sa "cresti"...Mai tarziu vei vrea sa dai timpul inapoi, sa mai fi o copila sa te joci sa nu ai griji, stresuri...

| AnnDaTv explică:

Dar sunt multe fete din cl care au avut sad

| AnnDaTv explică:

Bn stiu ca si acum pun mana da sunt asa cu capu in nori ca numai stiu ce spun