| Florina2102 a întrebat:

Am 13 ani si nu am sani aproape deloc,toate colegele mele sunt dezvoltate, adk au sani.iar eu |
Mi.a venit ciclu dar din cate stiam eu te mai dezvolti cand iti vine dar nu

Răspuns Câştigător
| stefyy234 a răspuns:

Unele fete se dezvolta mai devreme, altele mai tarziu. La 13 ani crede-ma ca nu ai de ce sa iti faci astfel de griji, ai tot timpul pana la 18 ani sa te dezvolti. Am trecut si eu prin exact acelasi lucru, si stiu cum e sa te simti oarecum complexata din cauza formelor, dar vei vedea mai tarziu ca asta nu conteaza in viata. Apropo, daca te face sa te linistesti, nu conteaza doar marimea sanilor ci mai ales forma, iar niste sani mari nu vor avea niciodata forma aceea frumoasa pe care o vezi la toate figurantele de la televizor, e mai bine cu niste sani mai mici dar frumosi, sunt mult mai apreciati decat sanii mari si lasati. Esti micuta, mai ai tot timpul, chiar nu ai de ce sa te ingrijorezi. Te pup :*

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Singura soluţie ( exceptând implantul cu silicon ) este să ai RĂBDARE!
Sânii se dezvoltă până pe la 18-20 de anişori, apoi se mai măresc/dezvoltă la/după prima sarcină.

De asemenea, e posibil ca sânii mici să fie o caracteristică fiziologică - mai ales dacă mama/bunica ta au sâni mici ( de obicei, se "moşteneşte" din partea maternă ).

Toate cele bune!

| R0R0 a răspuns:

Nu iti face griji.
O sa te dezvolti cu timpul.

| Sankez777 a răspuns:

Da ai dreptate! Dar ai de abia 13 ani! Deci o fata incepe sa se dezvolte cand isi incepe viata sexuala! Desi ai putea astepta macar 1-2 ani si vei fi multumita de tine!