| AnemonaP a întrebat:

Am 14 ani.Sunt slaba dar am o burta parca sunt insarcinata.suna urat.stiu...nu stiu ce sa fac.sunt si inalta. anul trecut aveam 1. 66. si nu mananc prea mult. dar nu stiu de ce am burta asa ...http://i1182.photobucket.com/albums/x454/alexandragru/pa ge.jpg uitati si voi. sper ca merge imaginea. daca nu merge aceea mai incercati :

-[IMG]http://i1182.photobucket.com/albums/x454/alexandragru/pa ge.jpg[/IMG]

-http://s1182.photobucket.com/......xandragru/

ultima s-ar putea sa mearga. copiati adresa si bagati pe google si apare. dati pe prima imagine.este un colaj foto. CE PARERE AVETI? astept sfaturile voastre in legatura cu acest lucru. va rog... Funda+vot
P. S. fara raspunsuri stupide

10 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Bai sa stii ca ai o burtica cam umflata. DAca esti sigura ca nu esti insarcinata [glumescblushing ] apuca-te de abodomente, fa ceva sport chiar daca esti inalta si nu mai manca dupa 6 big grin. Sa stii ca si eu sunt la fel. Inainte nu puneam nimic pe mine oricat mancam dulce, mancare, prajeli bla bla.[eram slaba moarta] Mi-a venit menstruatia [de multa vreme] la inceput tot asa eram. Dar incetul cu incetul am inceput sa pun numai la burta :O ..Si asa sunt si eu. m-am apucat de abdomene si sper sa dea rezultate.:*

| CopiluNebunCuViseColorate a răspuns:

Sarea retine apa in organism si ti se depune pe burta..deci ai grija sa nu mai consumi multa sare. poate fi si din alte cauze. tu incearca sa faci abdomene pentru ca ele ajuta foarte mult la arderea grasimilor de pe burta.si sa stii ca si berea (desi nu cred ca e cazul la tine) se depune foarte usor pe burta. poti sa. ti mai tragi burta..este o gimnastina foarte bunawinking
si sa nu incerci nicicum pastile sau ciaiuri. poate te vor ajuta pe moment dar dupa ce nu vei mai lua te vei ingrasa de 5 ori mai mult

| LeontinAndrei a răspuns:

Da, este din cauza lipsei de miscare. Poti sa te duci la o sala de fitness unde se fac anumite exercitii pentru slabire. Daca nu vrei la sala, gasesti pe internet tot felul de idei pentru aceasta problema.

O zi placuta.

| CityOfSatan a răspuns:

Da, in prima, chiar areti ca o gravida.Probabil e lipsa de sport, de miscare. Apuca-te de abdomene fata! Pe bune, o sa te simti mai bine, daca nu vrei sa faci nimic in legatura cu asta, cel putin nnu te mai simti complexata, nimeni nu e perfect, iar cine te place, te place asa cum esti>big grinbig grin

| naitreaba a răspuns:

Fa abdomene, inca esti la o varsta frageda la care corpul arata nedezvoltat. Incearca sa faci abdomene, te vor ajuta mult.

| ELY0 a răspuns:

Daca esti de mult asa nu ai ce sa faci.laughing asa o sa ramai. mult si bine numai cu operati plastice...happy

| Vampyryta a răspuns:

In primul rand ar trebui sa mananci regulat si sa faci sport nu conteaza daca esti inalta sau nu si eu am 1 50 si nu am nicio problema cu asta important este sa ai un organ sanatos.PWP

| explode a răspuns:

1)Raspunsurile de mai jos sunt gresite toate!
2)Abdomenele nu te slabesc! intelege asta abdomenele iti intaresc masa musculara in muschii abdominali este logic nu?
3) pentru a slabi ai nevoie de 4 lucruri>:1)vointa- daca nai vointa te duci dracu cred ca intelegi. 2) dimineata mananci si mananci bine nu te infometa asa o sa te ingrasi mai rau dupa ce mananci dimineata mergi afara si alergi constant (cam jumatate de ora) faci asa cum iti spun 2 saptamani vezi o mica diferenta apoi alergi de 2 ori pe zi! si daca vrei in antrenament poti baga si sprinturi! Cu sprinturile arzi multe calorii chiar tone de calorii daca le faci cu cap si te fortezi treptat nu dintr-o data
3) cum mananci - alimentatia conteaza foarte mult 3 mese pe zi + un fruct pe la 4-5 nu iti strica nimic iar ziua mananci doar o data sa zicem dimineata apoi mananci un baton de Ciocolata sa zicem faci o mare greseala grasimea se acumuleaza in special pe abdomen dupa ora 6 nu mananci nimic!
Si 4! un corp frumos nu il cumperi definitiv ti-l faci tu!

| Alina_Aniella_1970 a răspuns (pentru explode):

Are dreptate explode ai putea incerca:** Bafta