| AnemonaP a întrebat:

Nu stiu ce sa ma mai fac, nu cred ca este normal, sunt fata, am 13 ani, am intaltime 1.66, si vreo 50 de kg.Si am grasime pe burta :( uitati-va si voi fetelor: http://i1182.photobucket.com/albums/x454/alexandragru/g. jpg, nu radeti, ajutati-ma va rog, Funda+vot
P. S. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună!
Dacă ești slabă și ai burtică înseamnă una din următoarele:
1.Ai constituție de tip măr
2.Ai probleme cu digestia
Dacă e prima... înseamnă că trebuie să te apuci de sport.Caută pe net exerciții pilates pentru abdomen și începe să le faci. Nu fă două zile la rând exerciții identice! Ai putea încerca și exerciții cardio. (alergat, sărit coarda, etc.) Am citit undeva cum că ele ar fi de fapt cele mai bune pentru slăbit în zona abdomenului. happy
Dacă e a doua...ar trebui să mănânci mai sănătos.(adică... fără prăjeli/dulciuri și alte alimente nesănătoase.) Încearcă să combini alimentele corect(proteinele nu se combină cu carbohidrații, iar carbohidrații cu grăsimile nu se combină nici ele.)
Nu mai mânca la ora târzi și încearca să bei vreo 1, 5 litri de apă pe zi.
Încă ceva:nu mai bea apă în timpul mesei!
Sper că te-am putut ajuta măcar puțin.

2 răspunsuri:
| Stefanu a răspuns:

Eu iti propun ca sa nu-ti fa griji pentru numai atat.
Cred ca la varsta de 13 ani, inaltimea 1.66 si la 50 de kg e normal sa ai atat in plus.Esti in crestere asa ca acest plus o sa dispara.M-am uitat la poza si eu nu as spune ca esti grasa, ci dimpotriva:esti foarte atragatoare-crede ma.
Sper ca te-am putut ajuta.
Stima!

| EvelinaOlivia a răspuns:

Nu esti grasa deloooc! Esti perfecta! Eu am 1.63 si toti spun ca sunt o slabanoaga.am 14 ani impliniti de curand si 45 de kg! La mine in clasa sunt aprox cea mai slaba.si ceea ce ai tu nu e grasime.e normal.si totusi... daca vei sa slabesti.mai fugi dimineata. Daca potsi.in rest.nu stiu.eu sunt considerata slabanoaga.iar.tu.ai cu 3 cm mai mult decat mine si 50 kg.am o colega aprox. la fel ca tine.are 1.67 si 50 kg.si arata ff. bine.:db.Succes`!winkingsper sa.tsi fost de foloswinking!