| Bianca_3121 a întrebat:

Buna ...am 16 ani si inaltimea 1.61 ce inaltime credeti ca voi avea ca adult?

Răspuns Câştigător
| ShowTim3 a răspuns:

1.70-1.65 daca vrei sa mai cresti (desi nu stiu de ce fetele considera ca este un defect sa fie mici, mai bine o fata mica decat una de 2m, la baieti e normal sa fi mai mare ) poti sa te duci la inot sau baschet (eu m-am inaltat mai mult la baschet cred am 1.79 acum (sunt baiat ) ). Daca consideri ceva in neregula cu organismul tau poti sa te duci la un nutritionist si va sti daca mananci cum trebuie si ce trebuie.Succes, oricum e mai bine sa fi mica happy decat inalta, 1.65-1.70 e potrivit parerea mea doar nu vrei sa ai 1.80-1.90. O sa ai o inaltime asemanatoare cu a parintilor tai, tata are 1.81 si eu nuprea am mai crescut in ultimul timp, deci am sa ma opresc si eu cam pe acolo.