| Mjdolhfi a întrebat:

Am 15 ani si as vrea sa imi sugerati o carte interesanta.happy

Multumesc!

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Anne Brashares-seria Pantalonilor călători-patru foarte bune prietene nevoite să se despartă găsesc un mod inedit de a păstra vie legătura dintre ele, prin intermediul unei perechi de blugi care, în mod miraculos şi în ciuda dimensiunilor diferite, li se potriveşte tuturor.Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 5- trei prietene, petreceri in pijamale, visuri adolescentine, admiratori secreţi, tot felul de probleme, câteva examene şi foarte multă ciocolată.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul Ion, e un roman inteesant.Iti va folosi pe clasa a-VII-a.Si e un roman bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa citesti Calaretul fara cap! E diferit de acea poveste de adormit copiii!

| M.Danny a răspuns:

Alchimistul...
sau dal iti plac gen dragoste ultima noapte de dragoste prima nopate de razboi.

| adda_3980 a răspuns:

Seria "amurg"