| annutza14 a întrebat:

As vrea sa citesc o carte dar sa fie interesanta si nu prea lunga! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AiEnma97 a răspuns:

Eu ti-as recomanda romane de Agatha Christie. Sunt destul de subtiri si te tin in suspans:
13 la cina
Crima din Mesopotamia
Crima pe terenul de golf
10 negri mititei
Pericol la End House
A 3-a fata
Moarte in nori
Raul sub soare
Cum bate vantul
Pe mine chiar ma pasioneaza momentan (niciodata nu am ghicit criminalul).

2 răspunsuri:
| facepalmlol a răspuns:

"Scufita rosie","Degetica":foarte SCURTE+imagini INTERESANTE.

Pentru Dumnezeu, trebuie sa te atraga titlul, nu conteaza cat ii de groasa.Acuma,na n-o mai citesti daca are 3 volume?
Citeste si tu "Chimie perfecta" sau "Panza de paianjen"

| Dheutsik a răspuns:

Jurnalul unei pustoaice 1, 2 si 3, Jurnalul unui pusti 1 si 2, Marele Nate 1 si 2. Daca nu le gasesti la biblioteca sau pe la prieteni, rude, cumpara-le de aici http://www.editura-art.ro/domeniu/copii Funda?