| anonimus00000 a întrebat:

Am 16 ani, am o relatie de 2 luni cu un tip de 17 ani,inainte de a fi impreuna am vorbit mult timp, si aveam atat de multe in comun, mereu gaseam ceva de discutat.In ultimul timp nu mai e aceeasi chestie,prin mesaje nici nu prea vorbim, adica de la "neata" la "noapte buna" sunt foarte putine mesaje, nu ne sunam.Ne vedem aproape zilnic,in mare parte ies si eu cu prietenii lui, mai rar doar noi 2, nu ma deranjeaza ca stam cu prietenii lui,dar ma gandesc ca poate ii deranjeaza pe ei, cine stie, oricum ma inteleg destul de ok cu toti.Nu stiu daca e ok ca nu prea vorbim decat cand suntem impreuna, cred ca ar trebui sa vorbim si prin mesaje, stiu si eu...Ce i-as putea zice prin mesaje?

1 răspuns:
| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Si eu am pe cineva de 8 luni, am 15 ani, si cam la fel este si tipul meu. La inceput era timid si inchis si foarte impiedicat, cu greu a spus ca tine la mine pentru ca nu avea curaj. La inceput era frumos, ca de vis, prin asta ma refer ca vorbeam prin mesaje si pe mess pana la 12 noaptea si statea toata ziua cu mine, o data s-a si batut pentru mine. Atmosfera asta ideala a durat in jur de 3 luni. Apoi s-au mai domolit lucrurile, au ramas doar mesajele de noapte buna si iesirile in 3 adica eu, el si cel mai bun prieten al lui, dar mereu a facut lucruri sa-mi arate ca chiar daca ne-am rarit, sentimentele sunt la fel de mari. O data am avut o problema intr-o dimineata si a venit la mine acasa la 7 dimineata sa ma ajute, si a venit sa-mi cunoasca parintii si sa-i roage sa merg intr-o vacanta cu el. Si rare ori suntem doar noi doi undeva, adica am fost si la film tot 3, si la intalniri pana la urma tot 3 ne faceam. Ne-am si certat de vreo 4-5 ori. Stiu cum e. Poti sa-l suni daca nu ai ce sa-i zici prin mesaje, vocal esti mai deschisa, zic eu. Multa bafta in continuare si sa va tina!winking