| dodobrainiac a întrebat:

Am 16 ani si n-am avut nici-o prietena, ar trebui sa ma simt un ratat?

7 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Nu, nu ar trebui sa te simti nicicumhee hee Doar pentru faptul ca altii si-au facut prietene de la varste mai fragede, nu inseamna ca si tu trebuie sa fii la fel ca si ei. Va veni o varsta cand vei avea o prietena si stai linistit ca or sa vina mai multehee hee. Succesbig grin

| juniper a răspuns:

Nici vorba, ar trebui sa te simti liber, fara griji, eu n-am avut niciodata un prieten si ma simt super, n-am nici o grija si imediat am si eu 16 ani, nici nu-mi pasa daca altii au prieten/a, de parca o sa le foloseasca la ceva, fiindca odata ce termini scoala gata, fiecare pe cont propriu.
Crezi ca daca au prieten/a se cred mai presus de tine? Nicidecum, tu vei avea de castigat, fiindca nu va trebui sa te preocupe chestiile astea siropoase si in plus iti vei face o cariera stralucita, nu te vei ingrijora daca "prietena" se uita dupa alti baieti, pentru ca la varsta ta sigur se uita dupa altii, desi sunt cu actualul. Deci vei avea mai mult timp liber si vei fi mai perocupat de trebuirle tale decat ale altora.

| ZeroBarat1 a răspuns:

Mai ai de asteptatwinking

| DenisaAbdn a răspuns:

Nu, in nici un caz si e pacat ca te subestimezi asa.Nu ai intalnit inca persoana de care sa fi suficient de atras incat sa iti doresti sa fiti impreuna si sa faci primul pas, fie persoanele care ti-au placut nu se " mulau" pe imaginea a ceea ce-ti doresti de la o fata. Ai rabdare. In plus, valoare unui om nu se masoara in nr de prietene sau prieteni pe care i-a avut si nu exista o anume varsta la care ar trebui sa ai o prietena ca sa fi" in randul lumii". Ai mai multa incredere in tine! Mult noroc!

| Elena_1106 a răspuns:

Oarecum nu stiu depinde unii deja in clasa a 5 a sau a 6 a au deja prietena/prieten unii ajung si la facultate si nu au
chestia cu iubiti a fost inventata de adolescenti din simplul fapt ca vor sa ii faca gelosi pe altii sau din pur si simpla iubire dar eu nu cred ca la liceu poti sa iti gasesti sotul/ sotia este o mare porcari poate sa iti gasesti sufletul pereche dar nu asa ceva
oricum stai linistit matusa mea care e chiar draguta si parca zici ca e adolescenta nu adult si are 35 de ani si nu a avut niciodata un iubit deci este timp destul pentru toate si fiecare isi traieste viata in alt ritm

eu nu cred ca esti un ratat si nu cred ca tine de faptul ca ai prietena sau nu

| claudiu1999 a răspuns:

Dacum trebuie sa fii ratatrolling on the floor ca eu am prietena de la 13 ani

| claudiu1999 a răspuns:

Trebuie sa te simnti ratat ca eu am prietena de la 13 ani si acum am 18