| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani.Sunt fata. Si am o intrebare:de ce oare ma simt atrasa de barbatii mai mari ca mine? De exemplu imi plac barbatii care sunt intre 35-45 de ani.Am avut mai multe cazuri de acest gen, devin chiar niste obsesii pentru mine, insa niciodata nu am ajuns sa le spun asta, mi-ar fi rusine. Nu am avut niciodata un prieten, deoarece baietii de varsta mea mi se par imaturi. Mi-au placut cativa de varsta mea dar nu am avut ocazia sa discut cu ei. Sunt frumoasa, multa lume imi zice, si barbatii maturi, care imi plac, se uita dupa mine. Oare de aceea simt eu asta? sper sa nu fiu considerata stiti voi ce pentru ca nu sunt.Pt mine pe primul loc e scoala, asa am fost educata.As dori ceva sfaturi, sunt anormala?

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Nu dai dovada de anormalitate, insa treci cu vederea faptul ca ai inca 17 ani.Cred ca iti doresti mai multa siguranta alaturi de un barbat matur, dar in acelasi timp ceea ce cauti tu poti gasi si la un baiat de varsta ta sau mai mare. Te-ai maturizat mai devreme, vezi altfel oamenii acum, iti doresti o schimbare in viata ta. Vrei sa ai parte de ceva concret, serios si nu copilarii. Oricum, tot la alegerea ta ramane.

| Aliyaa a răspuns:

Nu nu esti anormala. Poate e din cauza varstei te atrag deoarece consideri ca ei sunt mai maturi au o experienta mai vasta de viata, ai ce sa inveti, ai mai multe subiecte de discutie.Incearca sa cunosti mai multi baieti de varsta trebuie sa gasesti pana la urma unul care sa ti placa, nu toti sunt asa si un baiat de 17-18 ani poate fi matur depinde de caracter.Succes!

| georgiana37 a răspuns:

Nu stiu ca sa zic...
daca iti plac. asta e.