| adynna_8265 a întrebat:

Am 18 ani si sunt virgina, si imi este teama sa imi incep viata sexuala deoarece am auzit k doare foarte tare, este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Mo a răspuns:

Aici sunt mai multi factori care pot influenta. Daca partenerul tau va fi grijuliu, tandru si intelegator cu tine te vei simti mult mai in siguranta. Daca himenul tau este elastic, s-ar putea sa ai dureri, dar nu foarte mari... oricum, felicitari! nu credeam ca sunt si fete la varsta ta care sa mai fie si virgine! inca o data BRAVO!

36 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Depinde mult ce fel de himen ai. Daca este elastic, s-ar putea sa doara pana se rupe, daca nu ai himen sau nu este elastic, nu te va durea. Nu e cazul sa te astepti la lacrimi, tipete si alte povesti horror; cu cat esti mai relaxata, preludiul e mai lung, iar partenerul mai rabdator si intre voi exista comunicare, cu atat va fi o experienta mai placuta.

| alexa a răspuns:

Daca il iuibesti pe prietenul tau si el pe tine totul va fi frumos
si eu am auzit k e dureros si nu vreau sa ma gandesc la asta
important e sa nu te gandesti la durere in momentul acela sa te ralaxezi si ...gata
oriqm eu cred ca durerea o simte orice fata la incepout.trebuie s. o faci de cateva ori ca sa. ti treaca si sa te obisnuiesti
ai incredere in iubitul tau si ce. o fi o fi...eu nu am incerkt ca sa. ti dau mai multe detaliibig grinbig grinbig grin

| ioanaa a răspuns:

Felicitarile mele happy Nu-ti fie frica, nu e chiar atat de dureros, depinde de fiecare in parte. Iar daca prietenul tau va sti ce sa faca, va fi ok. E ceva prin care toate trecem la un moment dat si nu a murit nimeni din asta happy Pupici.

| andi a răspuns:

Da, foarte tare...nu mai e posibil la inceput sa ai o durere mica dar apoi iti trece repede, depinde de partener si cat de tandru si intelegator o sa fie la inceput cu tine.winking

| andi a răspuns:

Asa e oana, rar ce-i drept dar ink mai exista big grin ')

| Crisu_8081 a răspuns:

Durerile nu sunt insuportabile, la mine a fost destul de ok...depinde de elasticitatea himenului. unele fete spun ca doare, altele ca nu... e ft important preludiul, mai ales daca este pentru prima oara. oricine trece prin asta sooner or laterhappy good luck!

| Zoombe3 a răspuns:

In primul rand nu doare; Si daca ar durea chiar asa de tare ce are? Si nasterile dor si pana la urma toate nastem. Daca iubesti, si te lasi purtata de val, fara sa te mai gandesti la alte lucruri vei vedea ca nu e chiar asa de greu.

| adynna_8265 explică:

Multumesc fff mult pentru sfaturi...nu am inca un iubit pentru ca in ziua de azi baietii se gandesc doar la sex...si eu nu vreau sa fac pasul asta si apoi sa fiu lasata baltasad... oricum m`ati mai incurajat putinbig grin...multumesc mult inca o data va pup dulce :*

| REMiXDJ a răspuns:

E, si nu e./cand o sa o faci e bine ca baiatul sa fie mai mare ca tine in jur de 25 ani si sa o faci sub dus///o sa fie mai usor si nu trebuie sa te autosugestionezi.///unele fete nici nu au simtit asta sub dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boona...adyna...si vedeti baieti ca mai exista sperante de fete virgine!winkingo sa iti incepi viata sexuala cand o sa simti nevoia...si nu cred ca doare asa tare(app, nici eu nu stiu, sunt virgina)dar sa fie un baiat care sa te iubeasca si sa fii satisfacutahappy
mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@scuze crisu...soon or latterbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oferati cinstea ta de fata cuiva care marita.sa nu-ti para rau. e pacat. mai rar asa ceva.bravo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crede in vorbele altcuiva incearca, dar sa fie unicul ...bravo ca ai tinut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt baiat si am 18 ani si sint virgin tongue am abu multe ocazii in care multe fete vruiau sa fac sex cu ele numa asa fara sa fim parteneri si n-am vrut big grin nu stiu cum da sunt un lt gen de baiat big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar la final este placut dar depinde si de experienta parteneruli

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi este frica dar la mine e mai grav, eu am 22 si am un iubit de 2 ani! si cred ca am sa fiu parasita din cauza ca imi este enosm de frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu, si eu am 18 ani si sunt virgina :-s...chiar imi este teama in multe sensuri

nu am incredere in baieti, sti cum sunt oh go on

si multe altele happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placerea invinge durerea, deci stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este dureros putin te an teapa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mi-e mi-e frica sa fac pasul asta pentru ca nu as vrea sa imi para rau mai tarziu... El e baiat te ...si daca nu-i mai convine te lesa nu se gandeste ca u poate il iubesti. Uni baieti te parasesc din cauza ca nu le oferi cea ce vor ei. dar nu se gandesc ca u poate nu te simti pregatita.Si uneori fetele fac pasul asta nu pentru ca asa simte ele, fac asta ca asa crede ca poata sai tina langa ele. Pana la urma cine te va iubi va astepta cand te vei simti pregatita happy Nu te arunca cu capul inainte tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 19 ani.si ink nu mi-am inceput viata sexuala deoarece mi-e foarte frica... o sa astept pana vine momentul acela in care eu am sa fiu pregatita pentru acest pas!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg, eu am aproape 19 si tot sint virgina.
As vrea sa incep viata sexuala, dar inca nu am gasit persoana potrivita, nu in sensul in care ati inteles...
Caut persoana potrivita doar pentru primul act sexual, apoi consider ca o sa fie mai usor...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo tie! trebuie sa intilnestipersoana potrivita! asta nu se face cu oricine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nui adevarat o sa te simtii ffff bine ai cuvantul meu la inceput e un pic de durere dar mai tarziyu ai sa vezii tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac 18 ani si sunt virgina. am prieten de ceva timp, e mai mare decat mine si trec prin aceeasi chestie. am momente cand as vrea dar imi este frica, nu neaparat de durere, mai mult de urmari.cred ca fiecareia dintre noi ii e frica bagand toti baietii in aceeasi oala, crezand ca dupa ce o fac cu noi vor gasi o alta fata si ne vor lasa balta si asa mai departe. nu stiu ce sa zic thinking e greu la inceput. si toata lumea imi spune ca o data si o data tot acolo o sa ajung ...deci, astept sa fiu pregatita, eu asa consider si nu o sa ma las influentata. cat despre prietenu` meu, daca ma va iubi, ma va iubi si asa :d.