| metise21 a întrebat:

Am 20 de ani si sunt timid nu am prea am avut o prietena, cum pot scapa de timiditate?

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

"Cum sa ne invingem timiditatea. Tehnici de comunicare eficienta" - Debbie Hall.
Cu toate ca eu zic (mai ales ca e vara) sa iesi cu prietenii undeva, cu cortul, si sa va imbatati oleaca. Trece orice urma de timiditate, apuca-te si tu de facut prostii, ca ar cam fi timpul.

| andreea8888 a răspuns:

Nu ai nevoie de nimic special, deja esti o persoana speciala, deoarece esti educat si respectos, din moment ce esti timid!
Este o mare calitate sa fi astfel, putina lume are aceste trasaturi frumoase, si trebuie sa astepti sa vina momentul potrivit cat si femeia potrivita care te vor face sa nu mai ai aceste temeri!
Oricum, cand iti va placea o fata foarte mult, incearca sa ii aduci cadouri mici si placute ca aceasta sa faca un pas mai important decat tine(sa iti sara ea in brate sa iti dea un sarut, sa te sune ea mai des si sa incerce sa iti arate ca pentru ea te poti schimba, poti fi mai natural, mai dezinvolt)!
Esti placut asa cum esti, esti dulce si apreciat cu siguranta, deci nu te demoraliza, ci apreciaza-te la justa ta valoare, care oricum, este superioara celor ce apeleaza la tot felul de tertipuri pentru a cuceri femeile cu grosolanie si tupeu!

Fruntea sus si nu te subestima! happy

| Abcfunny a răspuns:

Incearca sa ai mult mai multa incredere in tine, si eu am fost ca tine...multi baieti nu doreau sa fie cu mine deoarece nu faceam niciun"pas"
sper s te ajute sfatul meu la ceva

Noroc!

| mihaela098 a răspuns:

Avand incredere in tine

| sunris3avenue a răspuns:

Integreaza-te in diferite grupuri...prieteni,prieteni de-ai prietenilor...capata tupeu...asa sunt si eu :d da trec peste :d

| metise21 explică:

Care vrea sa vorbeasca cu mine pe yahoo id de mess metise_3d, despre orice.

| metise21 explică:

Cam greu cu prieteni ca nu prea am, cam greu ma integrez in societate.Referitor la ce a zis sabrinutza mai sus asta cu calitatile cam greu.Mai mult am pierdut din cauza asta ca am fost prea bland si tacut.Desi cand multi ma iau la misto parca mai bine e fara prieteni si unpic retras. Da de multe ori regret asta ca am ramas in urma, restul au un carnet de soferi, prieteni, prietena, un servici klumea.Am incercat tot felul de metode sa ma schimb da mai greu cum ar fi psiholog, sa vb cu alti despre problema, atata ca mi-am schimbat doar felul de a gandi in rest am ramas la fel.