| Sebastian222 a întrebat:

cum as putea scapa de timiditate?crying am momente cand sunt timid si nu imi place deloccrying funda

Răspuns Câştigător
| x2LoveMyWorld a răspuns:

Si eu aveam problema asta inainte. Cand te simti timid, de exemplu daca iti e rusine sa vorbesti cu cineva, spune-ti asta in cap "De ce sa imi fie rusine? E om la fel ca mine, nu ma omoara, nu imi face nimic! laughing Sau gandeste-te la cineva care nu este timid, ce ar face el in locul tau. Pentru mine mergewinking

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Socializează mai mult, cunoaște mai multe persoane, ieși mai mult în lume și așa treci peste!

| Different69 a răspuns:

Daca esti timid nu e un lucru rau. Mai bine sa fii timid si cu bun simt decat tupeist si nesimtit. Ca sa treci mai usor peste timiditate socializeaza mai mult, asa vei scapa de timiditate...vei prinde mai mult curaj in sine.

| IREros a răspuns:

Nu prea poti scapa, doar prin curaj dar timiditarea inseamna exact lipsa curajului, nu e ca si cum l-ai putea manca sau beabig grin tine de psihic. Gandeste-te in felul urmator ca daca esti timid risti sa pierzi persoana respectiva, te-ai putea ierta dupa aia? Iti zic eu ca un raspuns negativ doare mai putin (ulterior deloc) decat regretul ca nu ai incercat. Succeshappy

| PrESeUS a răspuns:

Uite parerea mea este ca! Este foarte bine sa fi timid poate sa te avantajeze! Sa fi sensibil si sa-i spui ce simiti! Daca merita fata desigur! Parerea mea mai bine un baiat timid decat unul increzut si nesuferit! Ramai asa dar fi putin mai curajos.fi puternic si spune-i ce simti :! Fundita? happy

| LemonGreen a răspuns:

Mie mi-au placut mereu oamenii timizi. tongue. Fi fara griji...fii in largul tau, fi tu insuți.