| andrei1121 a întrebat:

Am aflat ce medie am cu examen si cu media generala (am 6, 33)acum ce fac ca sa ma inscriu la liceu?

3 răspunsuri:
| MariaChrii a răspuns:

Dirigintii vor aduce asa numitele foi galbene pe care tu impreuna cu un printe le completati(pe acele foi scrii datele tale:nume, prenume initiala tatalui, etc, si sunt puse toate liceele din orasul tau in ordine alfabetica cu toate profilurile si mediile cu care se poate intra in acel liceu si tu bifezi in dreptul profilului si al liceului la care vrei sa intri)
ai grija sa ai media de admitere suficient de mare pot liceul la care ai bifat pentru ca selectiile la liceu se fac de un calculator si te elimina automat daca tu ai bifat un liceu sa zicem cu media de admitere 7 si ai media 6 intelegi?

| andrei1121 explică (pentru MariaChrii):

Unde naiba adce foile acasa?
cand le adue intreb

| MariaChrii a răspuns (pentru andrei1121):

Nu nu le ve-ti completa la scoala si la mine le-au adus cam la 1 saptamana doua dupa ce au vcenit rezultatele dar se poate si mai devreme oricum vei fii anuntat de diriginte(a)