| gabryel a întrebat:

Am auzit multe lucruri despre viata anterioara si despre reincarnare, oare chiar am existat intr-o viata anterioara sau chiar ne vom reincarna in alte vietuitoare, chiar sunt curios daca e adevarat sau e doar o inchipuire a oamenilor. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Alina_9354 a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu si in ce spune EL atunci nu crezi in reincarnare! Alegerea e a tawinking Omul dupa moarte ajunge undeva, ori in Rai ori in Iad iar daca ar exista reincarnarea aceste locuri nu ar mai avea sens nu crezi?

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pe o parte cred pe alta nu... ce rost ar avea? ne-am trait odata vita.asa ar trebui sa platim de fiecare data pentru pacatele noastre, sau cum? este o prostie pana la urma. Nu, nu cred!

| Cσσкiє a răspuns:

Cred, am avut pneumonie şi am mers la o doctoriţă care e foarte drăguţă şi credincioasă ( ieri am descoperit un alt cabinet de`al ei, exact vis`a`vis de biserică ), care are o broască ţestoasă. A spus că în broscuţa aceea simte ceva din mama ei, care a murit... E o persoană foarte specială. Face tehnici ReiKi, afli mai multe pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Reiki. E foarte interesant. Totuşi, poate unele lucruri trebuie să rămână un mister... Multă sănătate! Andreea, 12 ani :)

| Gween a răspuns:

Pai. nu stiu ce sa cred dar abat spre Nu:d

| allesendethier a răspuns:

Eu cred ca este o aberatie.Acest lucru "sigur" a fost spus de cine stie ce mic Enstein...Eu una nu cred.Imi pare imposibil.Nu crezi?! Acum am fi ramas cu cicatrice.Nu crezi? Nu stiu ce sa zic. dar gandeste-te ca. gandesti bine -->"e doar o inchipuire a oamenilor". A fost o lipsa de ocupatie.

| olimpiaherra a răspuns:

Este adevarul chiar daca Crestinilor nu le place acest adevar asa este... Unele amintiri din viata trecuta inca miau ramas in minte cum ar fi Hittler, si Germania. In unele vise nu vi se intampla sa vedeti o actiune unde nu va vedeti pe voi? Voi sunteti cel ce priveste... incercati cand dormiti sa fiti afectati de vis si o sa vil aminntiti de dimineata.La mine functioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu sunt sigura... Am vazut foarte multe filme despre reincarnare
este chiar interesant. eu daca mas rencarna as vrea sa fiu pescarusbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, eu cred ca egzista
reincarnarea
mia mi s-a intamplat ceva, ma m indragostit de cineva mai mare decit mine cu 21 de ani
si la 1 si 4 luni a murit
si eu cred ca acea persoana
a fost sufletul meu pereche
pentru ca decind l am cunoscut
mea schimbat total viata
in gindire
sunt cu totul alt om
pa