| Aftoditaf4 a întrebat:

Am baut 2 luni contraceptive diane 35 acum vreau să nu mai beau pentru ca am reactii adverse.
Intrebarea mea este:dupa cit timp de o sa am urmatoru ciclu?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ai terminat acum, zilele acestea, administrarea celor 21 de pastile AC, atunci in urmatoarele cateva zile va porni menstruatia in mod normal. Doar daca menstruatia s-a produs deja, urmatoarea menstruatie se va produce probabil dupa trecerea a circa 28 de zile fata de data inceperii ultimei menstruatii. Lungimea oricarui ciclu menstrual este determinata de activitatea hormonala, adica in functie de modul in care functioneaza aparatul tau de reproducere reprezentat de glandele endocrine. Orientativ te-ai putea ghida dupa modul in care au avut loc, cum s-au produs menstruatiile inainte de a folosi anticonceptionalele Diane35.

| OnuOnulică a răspuns:

În maxim o săptămâna ar trebui să îți vină.

| Malauai a răspuns:

In urmatoarea luna ar trebui sa iti vina ciclul.