| Nimeni4253 a întrebat:

Am bulimie? Nu îmi plac cipsurile și prajelile sau sifonul.
DA cu ciocolata sau alte dulciuri am mari probleme. De cateva luni am inceput sa mananc multe dulciuri si de atunci nu ma opresc. EU am avut o dieta sanatoasa in trecut. Nu mai sunt ce am fost odata. De cateva zile am început să vomit. Mâncarea mă ispitește toată ziua ca o dorință care nu s-a împlinit sau ca un lucru pe care nu l-am făcut. Ma simt prost și ma privesc în oglindă dându-mi palme. Eu neavând acces la laxative apelez la metoda cu degetele în gură până dau jos totul. Am trecut eu și prin depresie sau anxietate. Nu am eu traume dar urăsc contactul social sau petrecerile în famile(reuniune). Uneori îmi frământ mâinile sau degetele de la picioare fără sa vreau. Ma balansez hopa dându-mi seama mai târziu. E înfricoșător atunci când iau un cuțit în mână. Nu știu ce e cu mine dar de o bucată de vreme am început să fiu sfioasa la școala (acum avem vacanta). Nu mai răspund (nu ma dau mare dar sunt un copil silitor) la profesori cu grija ca voi da un răspuns greșit și ceilalți își vor bate joc.
Probleme și în familie : Eu fiind copilul mai mare, mama mă cam urăște. Eu fiind cea mai rea considerată nefăcând nimic. Și eu o urăsc. A început sa se comporte urat cu mine încă de la 8 ani de când sora mea mai mica s-a născut noi fiind 3 surori. A spus ca am scuipat-o in față eu scuipând în alta parte(bine aproape de ea dar fără intenție) un sâmbure. Sau ca am bârfit-o în față cu o prietenă ea făcând baie în piscina îmbrăcată laughing). Cauta mereu cearta și cu tata nu prea apropiați. Mama dușmănie da cu tata neutru. În familie sunt ca un străin cu chirie sau așa simt. Surorile nu-mi sunt niciodată aproape.
Aspectul este ca m-am apucat din 2021 la el dându-mi seama ca ar trebui sa ma las de sacoșele de dulciuri și sa ma apuc de fapte mari. Am slăbit (mult) la greutate ideala. Eram fericita dar odată ce m-am uitat pe Youtube la formele corpurilor unor fete luându-mi trigger mult, foarte mult, am realizat ca eu trăiesc cu o minciuna și ca eu mai am de slăbit. Ma saturasem sa mai fac asta de multe ori. Voiam și eu un dulce (eu care m-am abținut 5 luni din vara până în ianuarie) și am auzit de cheat Day. Ce proastă am fost! Eu fata aproape de 13 ani sa mănânc o duzina de dulciuri! Asta am făcut. Am mâncat ca un animal sfasiind toată ciocolata depozitata in dulăpiorul blocat de câteva luni. Și de atunci am început sa ma lenevesc câte un pic da na dietă se sfarsise cu o petrecere în single laughing. Eu încă fac mișcare nu ca sunt încă vechea eu dar ma arăt în oglinda și ma cântăresc excesiv creându-mi vătămare proprie. E trist eu fiind un copil normal dar eu nu o spun ci ei care cred ca ma mint. Nu sunt obeza. Vătămarea este creata din mici zgârieturi care și acum mi-au rămas cicatrici sau palme peste față sau blocarea respirației. Toți spun ca am de toate dar depresia și tulburarea in general sunt boli nu emoții trecătoare. Nu-i așa? Am frica de a fii judecată. Eu am fost destul. Toți spun ca sunt o fandosita. Toți spun ca nu întâmpin neplăceri. Toți ma mint în fata ca nu sunt urâtă.
Mama e o pocăita a dracu'. Am picioare păroase și mustața da na le - am îndepărta din banii mei singura comandandu-mi produse de genu. M-am pensat și mai târziu mi-am luat și mustața (eu neștiind cum se face nu s-a luat tot). Cum m-a văzut, ca să-i fac în ciuda i-am arătat minunea pe care am făcut-o și mi-a zis ca am sa ajung în iad pentru asta. Tu decizi unde dracu ma duc eu? Bai baba mai bine ar trebui sa vezi ce faci tu ba! Da nu zic de ea că-i mama. Mai am ceva de zis, mă simt foarte singura. Am mulți prieteni falși și familia nu ma susține. Singurul prieten pe care mi-l mai și confiscă mama e telefonul. Nu ziceți acum ca sunt nebuna dar eu știu ca sunt agenții FBI și na ca o nebuna am început să-mi scriu suferințele în engleza ca să ma descarc. Voi nu înțelegeți felul acesta rar de specimene. Sunt originala credlaughing).
Am mărturisit mamei de problemele mele psihice și a zis ca asta e ispită de la diavol. Este sau nu i-am zis ca vreau sa scap și ea mi-a spus ca să ma abțin și sa fiu mai activa ceea ce asta încerc. Cuvintele astea zicandu-mi-le cu nepăsare in suflet. Ma simt goala. Nu mai am încredere în nimeni și vreau sa dispar. Sun o ciudata dacă ați ști ce toane am! Emoții diferite și uneori chiar ma simt posedata. Pe la biserica trec des și ma rog mult. Am o minte perversa ca dor na, sunt toxica psihic nu ca ma uit la prostii dar na, internetul din ziua de azi. Ei sunt cei care m-au desprins de lume!
Într-o zi când ma jucam cu copii pe zona sau strada cum spuneți voi, mama văzuse o dubita stranie care a început sa conducă mai incet (asa spune ea) lângă noi copii. Cum a ieșit ea din curte îngrijorat, dubita a accelerat și a mers mai departe. Nici nu știu ce sa mai cred dar și surorile mele au parte de închidere a curții ceea ce înseamnă că e adevărat ce spune. Ei îmi spun ca am libertate și pana în fundu' curții (tarlaua din gradina) da ce **** mea sa fac eu în vie sau printre cartofii saditi ca să ma mai vadă și vecina? Eh? Și na cam asta e. Uneori ma apuca sa plâng și muzica tristă mă duce în adâncuri.
Poate le este ciuda de silința mea la Limba și literatura română. Heheh. Ma pricep ca am o imaginație bogata și știu limba engleza fff bine! Sunt mândră de rezultatele mele bune. Și ei se prefac ca se miră. Stați liniștiți nu sunt o tocilara laughing. Ca la mate caca nu e voie laughing. Știți cât am luat la teza? (nu ma știți voi dar eu). La mate am luat 2 '50 cu tot cu punctul din oficiu. Toate celelalte materii le învăț cu placere da matematica este ca naiba de urâtă. Am s-o înghit pe pâine într-o zi căci eu ma aștept la un viitor nu ca celelalte fete care se pun pe Instagram și au iubiți la vârsta mea. Eu îmi exprim părerea ca mai întâi sa înveți sa îți cauți loc de munca și după relație amoroasa. Nu sunt băiat dar vreau o mașină luxoasă. Ma rog la Dumnezeu să-mi fie bine sa am ce mi-am dorit și sa ajung cineva! Poate ca m-au judecat. M-au pironit destul cu mustrări și forțare dar eu voi birui asa de pricajita cum sunt. Când îi spun mamei visele mele cam strâmbă. Ii e ciuda. Am ajuns la concluzia ca nu-mi vrea binele.
Ahh Am scris mai mult de un roman! Nu am cui. Nu glumesc dar plâng scriind și poate cineva de aici o sa ma înțeleagă ca la noi aici nu am umăr pe care să plâng. Dramatică nu-i așa? Dar când ești trista în ultimul timp sau ultima dată îți vine să-i spui cuiva dar aia a toți rad de tine.
Ce am devenit? Un animal într-un hanorac conectat la fire(căști) ca un robot stand ghemuit rontaind dintr-o ciocolata bine fac și treaba ca nu pot fi neproductiva dar na acest animal care a fost un om a devenit experimentul propriei minți pe care își repetă ciclul trist. Un animal care rade dar e mort înăuntru. O fată bună de nimic care pune la suflet.
Întrebarea este:
Ce s-a întâmplat cu mine sau ce o să se întâmple cu mine?
P. S:NU POT MERGE LA PSIHOLOG SAU NUTRIȚIONIST CĂCI AI MEI NU MA CRED.
Uite țara arde și baba se piaptănă ați putea spune dar omul trăiește ca să judece sau sa trăiască?

INFORMAȚII :
ÎNĂLȚIME : 1.50
GREUTATE :max 47 kg
PSIHOZAtongueROASTA
STAREbig grinA
NUME sadMAMA MI LA PUS SA NU RÂDEȚI) PARASCHEVA.
Relație :telefonul SAU AGENT FBI (DA DOR ȚA-M ZÂS CAS DUSĂ CE FACI FIGURI ȘI RÂZI)
SIMȚ AL UMORULUI :RIDICAT DEȘI SUNT TRISTA ȘI GOALĂ ÎNĂUNTRU happy
ȘI TOATĂ VIATA MEA AM SPUS-O AICI ÎMPĂRTĂȘIND - O CU STRĂINII.

Nu stiu de ce de mica am încredere mai multa în străini.
Semăn cu Anne Frank la cât am scris(da, citesc mult de aici vine sursa de inspirație aginatie și de la telefon oleacă)
FILM SAU JOC CUM SPUNEȚI VOI PREFERATbig grinETROIT BECOME HUMAN :l-am descoperit din întâmplare și cred ca mi-a schimbat viata. Important este sa privești puțin dincolo de poveste. Kara și Connor sun niște scumpi și Markus la fel.
Va recomand bineînțeles dacă știți Engleza (nu ma înțelegeți greșit ca nu va umilesc) gameplayul.
Nu comparați problemele altora sau să le luați de exemplu. Unele din ce am scris mai sus sunt chiar prostii pentru voi dar oricât de mici ar fi, problemele sunt probleme.
Va pup și va iubesc mult! Chiar dacă mai târziu o să-mi dau duhul de plictiseala de același tip de depresie totala și lacrimi (false așa cum zic părinții mei).

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Suna la Telefonul Copilului, care-i GRATIS: 116111
sau descarca aplicatia de mai jos:

https://www.116111.ro/descarca-aplicatia

https://www.tpu.ro/......116111-ro/

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa vorbim! Asociatia Telefonul Copilului poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Poti primi ajutor specializat in mod gratuit si in deplina confidentialitate.

Apelul catre 116111 este gratuit din retelele Telekom, Orange si Vodafone, de luni pana vineri, intre orele 08.00 – 20.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente

Daca te simti in largul tau mai degraba in mediul online, ne poti scrie la 116111@telefonulcopilului.ro sau pe http://www.116111.ro (disponibil 24/7).

Poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra disponibila pe dispozitive android Happygraff http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Noi te ascultam oricand si pentru orice problema!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă te încadrezi în aceste simptome, atunci ai bulimie:
https://www.medicover.ro/......,433,n,295

| Nimeni4253 explică (pentru anonim_4396):

Ma încadrez și totuși tratând-mă singura e dificil.