| AutumnDay a întrebat:

Mai sunt persoane care cauta Brevoxyl sau Retin-A si spera sa il gaseasca curand in farmacii? Ei bine, sunt si eu cu voi. Dupa ce am luat la rand toate farmaciile din imprejurimi sa intreb de ele, m-am dat batuta. Am trimis un mail la producatorul Brevoxyl si sper sa imi raspunda curand - am intrebat daca va mai aparea si cand.
Cu ce tip de acnee va confruntati? Eu, sincera sa fiu, nici nu mai stiu cum sa o numesc, pentru ca imi apar pe fata toate tipurile de mostruleti, dar mai ales comedoane in piele, care apar si tot apar continuu. De incercat tratamente, va rog sa nu imi scrieti,, incearca aia, aia, aia" pentru ca le-am luat pe rand, fara rezultat: Diane 35 iau de 2 ani si degeaba, dar daca le las imi e mai rau; Isotrexin, Eryfluid, Skinoren, Zynerit, Eritroacnol, tot felul de creme si tratamente Bioderma, Avene,Vichy, etc,
masti cu argila, ceaiuri si multe altele care acum nu imi mai vin in minte. Cert e ca am incercat cam tot ce se putea, in afara de Roaccutane sau Sotret.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| J0B0MAT a răspuns:

Incearca sa iti dai cu cateva cuburi de gheata pe fata o data pe zi si apoi sa aplici o masca si crema.Mie cel mai mult mi-au placut mastile cu argila, dar de curand am incercat o masca, cu caviar de la avon si mi s-a parut foarte buna, chiar daca nu sunt fana avon.Iar singura crema care mi-a facut bine si care imi lasa pielea sa respire si nu o ingrasa e crema melcfort de la gerocossen. Poti sa incerci sa vezi daca iti vor face si tie bine.