| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut un baiat, am aflat ca vom fi in aceeasi clasa la liceu.Si a inceput sa imi placa de el, din cate se vedea si lui. mereu imi facea complimente mereu si vorbeam in fiecare zi la telefon si imi trimitea sms gen "ce faci frumoaso","ma iubesti"... dupa o saptamana aflu ca s-a bagat cu o fata pe care o cunosc si faza e ca ma cam minte si imi spune ca eu sunt urmatoarea si ca ma place dar ii e frica sa nu se certe cu mine pentru ca a mai avut relatii de genul si a iesit urat.Eu am impresia ca nu m-a placut niciodata si ca asa face cu toate fetele si imi spune ca nu o place pe acea fata dar s-a simtit atras de ea si ca ma place mult da nu simte ca vrea sa fie cu mine.Sentimentul e reciproc(nici eu nu mai vreau sa fiu cu el) dar problema mea e ca din acea zi vorbeste urat cu mine si crede ca sunt geloasa desi spune ca nu.Deci m-am saturat sa faca asa si problema e ca nici nu am fost un cuplu si deja ne certam. Am ramas de acord ca ramanem super buni prieteni dupa aceasta discutie. L-am intrebat de ce se poarta asa si face "cred ca ti se pare din cauza ca sunt cu ea". Vreau doar sa stiu parerea voastra.credeti ca isi bate joc de mine sau? Va rog mult, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Da, îşi bate joc. Tot el umblă după toate fustele şi tot el se comportă aşa cu tine. Nu trebuie să tolerezi aşa ceva! Dacă vezi că va continua cu această atitudine, rupeţi şi buna prietenie care a mai rămas. Dacă doriţi, puteţi cădea de comun acord să vă salutaţi pe stradă, dar atât! Baftă!

2 răspunsuri:
| albastrualb77 a răspuns:

Eu una zic sa fii indiferenta fata de el, lasa-l in pace si pana la urma va ceda, el va avea de pierdut nu tu.

| Ecea a răspuns:

Ce probleme aveti voi, lumea arde si voua va arde de relatii si net.
Pune mana pe carte ca ai sa ramai cu netul.
Iubirea e pentru prosti.Desi aproape inexistenta foarte populara.