| axxy a întrebat:

Buna tPu.Am o problema si vreau sa va cer ajutorul.sunt cu un baiat de 3 luni jumatate, relatia a decurs ff bine, nu ne certam, comunicarea era punctul nostru forte, e o pers ff deschisa si vorbeam despre orice...suntem din acelasi liceu.si azi l`am vazut la liceu ca se ducea la magazin cu o fosta colega de a lui si un coleg, eu m`am enervat pentru ca l`am mai vazut odata cu fata aia, fiind foarte geloasa am reactionat urat.ne-am certat tare, adica mi-a zis ca nu`i place ca il acuz, si a vrut sa ne despartim, era foarte revoltat, suparat, nervos...ca de ce il acuz.ca n`am incredere.etc.cand am ajuns acasa am vorbit pe mess, si pana la urma m-a intrebat daca chiar as vrea sa ne impacam, am zis ca da doar daca vrea si el si mi-a zis ca vrea.ne-am impacat totul e ok momentan, dar o prietena spune ca isi bate joc de mine, initial i-am spus ca ne-am impacat si ea foarte amuzata mi-a zis " isi bate joc de tine " dar nu vad cu ce, poate nu`mi dau seama, chiar credeti ca isi bate joc de mine? adica, de ce a mai stat 3 luni cu mine si s-a si impacat cu mine daca isi batea joc, avand in vedere ce bine ne intelegem, nu ne certam si tinem unu la altu. Ma simt foarte prost de cand prietena mea cea mai buna mi-a spus asta.Va rog sa ma ajutati. un sfat.multumesc mult!

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Uneori nu este bine sa crezi ce spune oricine.Mai bine cerceteaza.Este posibil sa fie si asa, adica sa te insele, dar este posibil ca sa fie nevinovat.Insa crizele de gelozie nu plac nimanui, vinovat sau nevinovat!

| noktambul a răspuns:

Nu colega este cea care stie sau simte ca el "isi bate joc de tine". Tu esti singura in masura sa apreciezi acest lucru. Trebuie sa recunosti ca tu esti cea care a gresit : daca voi formati un cuplu asta nu inseamna ca el de-acum incolo nu mai poate vorbi, glumi etc cu alta persoana de sex feminin, ci doar cu tine? Normal ca
s-a enervat cand i-ai facut reprosuri (fara vreo temeinicie, dealtfel). Nu-ti mai incredinta sentimentele pe mana "prietenelor".

| edy132 a răspuns:

Sunt mai multe posibilitati.
Aparentele inseala, probabil sa nu fie cea mai buna prietena a ta asa cum crezi sau poate este si are dreptate.
Un lucru mi s-a parut ciudat si anume ca iubitul tau s-a enervat pentru cal acuzi.Parerea mea este ca daca chiar nu avea nimic de ascuns nu avea de ce sa aiba acea reactie. Nu este o relatie de 3 ani ca sa se supere ca nu ai incredere in el.
Ar fi bine sa nu fie nimic pentru ca nici iadul nu e mai periculos ca o femeie inselata.

Era sa uit, sfatul : Lasa timpul sa treaca, dar sa nu pui suflet deoarece nu ai nimic garantat. Cand crezi ca va fi momentul potrivit poti incepe sa ai incredere.