| Andrei277 a întrebat:

Am emotii pentru facultate... cum o sa fie?, ce asteptari ar trebui sa am sau, sa nu am? Vreau sa imi impartasiti si mie niste experiente din viata voastra de studenti

Răspuns Câştigător
| Staind a răspuns:

O sa inveti cum e sa fii in vacanta constant, cu pauza de sesiune, care e echivalentul a vreo 3 bacuri.
Daca iti place domeniul, n-o sa vezi lucrurile asa, o sa treci prin ele fara sa-ti dai seama.
Oamenii sunt mai ok, mai deschisi, mai maturi in gandire. Asta cu maturitatea dureaza pana aduci o sticla de vin sau un pet de bere. Daca stai in camin, o sa vezi ca acolo e o societate in miniatura. Mai o manea cand ai chef sa inveti, mai un radio. Un cartof prajit la 3 dimineata cand ai examen de la 8.
Tinerete haine grele.
Fara emotii. Imbratiseaza totul.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa te duci la cursuri cu alte zeci de stundeti, profosorilor nu prea o sa le pese daca esti acolo sau nu, o sa ai noroc daca un profesor iti va tine minte numele... te duci la seminarii si cam aia e, astepti sesiune.

Dupa prima sesiune ai sa realizezi cat de usor a fost bacul.