| anonim_4396 a întrebat:

Am facut la matematica teorema celor 3 perpendiculare si nu am prea priceput-o, desi stiu ca este extrem de importanta in matematica.
Puteti sa imi explicati si mie cate ceva despre ea si cum trebuie sa fac cand demonstrez.
Funda si vot pentru cei care ma ajuta si ma lamuresc

1 răspuns:
| 5a a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=FZ7g1Af6Dd8

Frate iti arata ca la prosti daca nici la clipul asta nu ai sa-l intelegi atunci nu stiu ce sa-ti spun :)

Uite aici, clipul asta este foarte bun http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=KEjiaVRBC1I&NR=1