| Marius352 a întrebat:

Am făcut o prostie cam mare.
Mi-am dat de 2 ori cu cremă depilatoare pentru mustață și m-am iritat/ars așa (nici nu știu cum să zic.)
Pot să fac ceva să-mi treacă mai rapid?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Niciodata, dar absolut niciodata sa nu pui crema epilatoare pe fata sau pe organele genitale, ca-i pielea mult prea sensbila si se produc arsuri care trec enrom de greu.
Asi recomanda mierea de labine, care este cel mau bun si puternic antibiotic natural, vindeca mai repede decat orice alifie. Dar cand pleci de acasa, trebuie sa pui dusul pe fata sa se curete.

| Liviu_Andrei_1989 a răspuns:

Crema de galbenele sau cauta pe net retete traditionale pentru arsuri sunt foarte usor de preparat eu am folosit odata cand mam ars galbenus si albus de ou trece mai repede si trece durerea

| IuliaaM12345 a răspuns:

Foloseste crema de galbenele, e foarte buna!